logo yeni

calisanlar2 copy

ARAŞTIRMACI Kadrosu

Çok
7 yıl 5 ay önce #361 Yazan: apsart
ARAŞTIRMACI Kadrosu, apsart tarafından oluşturuldu
Bugün halihazırda kamuda 10 senenin altında kıdeme sahip ARAŞTIRMACI kadrosunda çalışan memur bulunmaktamıdır?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: unsal

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #364 Yazan: GİH-SEN
GİH-SEN tarafından ARAŞTIRMACI Kadrosu konusunda yanıtlandı
GİH'inde Memur olarak çalışan LİSANS MEZUNLARININ tamamı ARAŞTIRMACI yapılmalıdır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #723 Yazan: aslinur
aslinur tarafından ARAŞTIRMACI Kadrosu konusunda yanıtlandı
Sayın GİH-SEN Neden böyle düşünüyorsunuz gerekçesini açıklarmısınız.?
GİH inde memur olarak çalışan lisans mezunları ARAŞTIRMACI yapılırsa hem onlara yazık olur hem araştırmacıların itibarsızlaştırılması tavan yapar.
Eğer lisans mezunu araştırmacı yapılırsa bir anda 2-4 kadro unvan birden atlamış olur Bu avantaj gibi görünse bile bu atlayıştan sonra sert betona çakılır zira önü kapatılmıştır.Meslekte ilerleyemez.
Araştırmacılar bazında olaya bakarsak düşünün kendimden örnek vereyim memur-şef yardımcısı-şef-uzman-müdür yadımcısı-müdür-Araştırmacı,
bu kadar unvan yıllar ve sınavlar demektir.Dolayısıyla düz memurun aynı unvanı alması etik değil.SON SÖZ BEN DERİMKİ AMAN "Memur olarak çalışan LİSANS MEZUNLARININ tamamı ARAŞTIRMACI yapılmalı" fikrini yüksek sesle söylemeyin Allah muhafaza büyüklerimiz duyarsa işlerine gelmeyen memuru araştırmacı atama yoluna giderler ki YAZIK olur.Memuriyet bir meslektir ve kariye liyakat ilkelerine göre her memur mesleğinde ilerleyebilmelidir.Önünün kapatılması ancak bizim gibi İLERİ DEMOKRASİLERDE olur.başka yerde olabileceğine inanmıyorum.

Önerinize ilişkin düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: apsart

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #725 Yazan: aslinur
aslinur tarafından ARAŞTIRMACI Kadrosu konusunda yanıtlandı
Merhaba

10 senenin altında kıdemi olup araştırmacı atanan istisnadır.Zira Araştırmacı unvanına atanmak için en az Müdür yardımcısı unvanında olmak gerekir.Diğer bir ifadeyle müdür yardımcısı ve üstü unvanlar araştırmacı atanıyor.Buradaki araştırmacı unvanı Özelleştirme veya yeniden yapılanma v.b sebeblerle kadroları kaldırılan İdareci kesimi kapsıyor
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: apsart

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #733 Yazan: ferdiy
ferdiy tarafından ARAŞTIRMACI Kadrosu konusunda yanıtlandı
Araştırmacı kadroları çoğunlukla 1-4 derceler arasında bulunuyor. Üniversite mezunu memur 8 yıllık hizmeti varsa 4 üncü dereceye atanabilir.
Araştırmacı kadrosu, araştırma yapacak personelin görevlendirileceği bir kadro değildir. Özelleştirmeden dolayı ya da kadroların kaldırılmasından dolayı bazı üst düzey memurların atanması için uydurulmuş bir kadro gibi duruyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: apsart

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #755 Yazan: apsart
apsart tarafından ARAŞTIRMACI Kadrosu konusunda yanıtlandı
Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı olmak üzere alınmasına karşın (A sınıfı kadro benzeri sınavla) sözleşmeli personel olarak çalıştırılan personelin akdroya geçirilmesi aşamasında uygun görülen en yakın kadro 3000 ek göstergeli ARAŞTIRMACI olarak tespit edildi. ( http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/09/20130904-16.htm ) Yaklaşık 350-400 personel bu şekilde Araştırmacı yapılmakta. 1. derecede Araştırmacı kadrosun geçecek olan da olacak, 9. dereceden geçecek olan da. Kıdemleri 1 yıl olan da var 30 a yakalşan da. 12 senenin altında çalışmış olan personel yani 4.-9. dereceler arasında ataması yapılacak olanlarda net ücret, 700 tl civarında düşecek. 9 senelik çalışanla 19 senelik çalışan arasında maaş farkı 1000 TL'nin üzerinde. Bu boyutta bir fark olması normal mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.160 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.