logo yeni

calisanlar2 copy

ise tekrar donus

Çok
1 ay 2 hafta önce #17780 Yazan: asllucgul01@gmail.com
ise tekrar donus, asllucgul01@gmail.com tarafından oluşturuldu
merhaba ben taserondan kadroya gecmistim bundan 6 ay önce eşimin tehditleri ve zorlamalariyla beni işten çıkarttı şimdi eşimden ayrı yaşıyorum ve tekrardan işime dönmek istiyorum bunun bir mumkunati var mi acaba tekrardan işime donebilirmiyim bana yardımcı olursanız sevinirim yasal olarak bir hakkım varsa bana soylermisiniz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 2 hafta önce #17781 Yazan: kuzey
kuzey tarafından ise tekrar donus konusunda yanıtlandı
Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesini düzenleyen 696 sayılı KHK'nin ilgili maddesinde; "Sürekli işçi kadrolarına geçirileceklerin kadroları, başka bir işleme gerek kalmaksızın geçiş işleminin yapıldığı tarih itibarıyla sürekli işçi unvanı ile ihdas edilmiş sayılır. ... bu şekilde ihdas edilen sürekli işçi kadroları, herhangi bir sebeple boşalması halinde hiçbir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılır." denilmiştir.
Bu hükme göre, atanmış olduğunuz sürekli işçi kadrosu, istifanız ile birlikte iptal edilmiş olduğundan, yeniden aynı düzenlemeden yararlanarak sürekli işçi kadrosuna geçemezsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.221 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.