logo yeni

calisanlar2 copy

Askerlik Durumu - Taseron

Çok
3 yıl 1 hafta önce #16363 Yazan: Drone
Askerlik Durumu - Taseron, Drone tarafından oluşturuldu
Kadroya gececek tasoren iscilerin askerlik durumlari ile ilgili net bir bilgi yok. Belediye de calisip asker kacagi olan birisi basvuru yaptiginda sonuc ne olur? Veya basvuru yapabilir mi? Askerlik şartı kesin olarak varmi? Basvurudan sonra askere gitmis olsa yine kadroya gecebilir mi? 4 araliktan once askere gitmis olanlar yani suan askerde olanlar kadroya gecebiliyor. Ama şuan askere gitmen birsey degistirmiyor bu cok sacma bu konuda bilgisi olanlar ve nasil bir yol izlememiz gerekir yardimci olacak arkadaslar lutfen bilgi verebilirler mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 hafta önce #16366 Yazan: turanaga
turanaga tarafından Askerlik Durumu - Taseron konusunda yanıtlandı
KHK'da konu ile ilgili netlik yok. Ancak, 4 Aralık 2017 tarihinde askerde olanlar yararlanabildiğine ve 4 Aralık 2017 tarihinde çalışanlar yararlanabildiğine göre, 4 Aralıkta çalışmakta olanlardan daha sonra askere gidenlerin de kadrodan yararlanması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü, askerlik keyfi bir gidiş değil, yasal zorunluluktur. Askere gitti diye, kadro haklarına ilişkin bir cezalandırma olmaz. Ancak, bakayaların durumu farklılık gösterebilir.
Çünkü, bakaya durumda olan kişi kadroya geçiş aşamasında askerlikle ilişik konusunda belge sunamayacağından, atama sorunu yaşayabilecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.121 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.