logo yeni

Askerlik yoklama kacagi Taseron iscilerin kadroya alinmasi nasil olacak?

Çok
8 ay 3 hafta önce #16328 Yazan: Borovnica
Acil yardim lutfen!!
24.12.2017 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” ile, 375 sayılı KHK’da da değişiklikler yapıldı ve kamu kurumlarında çalışan taşeron personelin kamuda istihdamı sağlandı.
Yapılan değişiklikler 2 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.657 SK 48.maddesinin 1-4-5-6-7-8 .maddeleri tasiyanlar kadroya alincak.Deniliyor.
"5 yildir kamu kurumunda taseron isci olarak calisiyor Kadroya alinma durumu oldugu icin Askerligini yapmamis (1988 dogumlu) YOKLAMA KACAGI olan taseron iscinin Kadroya alinma durumu nasil olacak bilgisi olan varsa lutfen paylassin...
Tesekkurler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 3 hafta önce #16330 Yazan: nazli
Kadroya alınacak taşeronlarda askerlikle ilişiği bulunmamak şartı aranıyor. (657 sayılı Kanun 48/A/6) Askerlik durumu itibariyle; ya askerlikle ilgisi bulunmamak, ya askerlik çağına gelmemiş bulunmak, ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.
Öte yandan, 4/12/2017 tarihinde askerde olanlar da kadrolu isçi olabiliyor.
Belirttiğiniz durum bu şartların ikisine de uymuyor gibi görünüyor.

Çok
8 ay 2 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #16341 Yazan: Taşaron1145
Acil yardim lutfen!!
24.12.2017 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” ile, 375 sayılı KHK’da da değişiklikler yapıldı ve kamu kurumlarında çalışan taşeron personelin kamuda istihdamı sağlandı.
Yapılan değişiklikler 2 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.657 SK 48.maddesinin 1-4-5-6-7-8 .maddeleri tasiyanlar kadroya alincak.Deniliyor.
"2 yildir kamu kurumunda taseron isci olarak calisiyor Kadroya alinma durumu oldugu icin Askerligini yapmamis (1988 dogumlu) 31.12.2017 tecil süresi bitiyor taseron iscinin Kadroya alinma durumu nasil olacak bilgisi olan varsa lutfen paylassin...
Tesekkurler.
Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce Düzenleyen:Taşaron1145

Çok
8 ay 2 hafta önce #16343 Yazan: xarxur33
Arkadaşlar bu konu hakkında benimde sıkıntım var sorun olurmu olmazmi bilen varmi

Çok
8 ay 2 hafta önce #16344 Yazan: muna
4/12/2017 tarihi itibariyle çalışmakta olanlar kadroya alınmakta ve bu tarih itibariyle askerlik olması sebebiyle işinden ayrılmış olanlar da kadroya alınabilecek. Bu nedenle, 4 Aralık itibariyle görevde olmakla birlikte, bu tarihten sonra askere gitme durumu söz konusu olanların da kadroya geçme hakkından yararlandırılmaları gerekir diye düşünüyorum.

Çok
8 ay 2 hafta önce #16348 Yazan: xarxur33
Çok saolun insallah dediğiniz gibi olur

Çok
8 ay 2 hafta önce #16356 Yazan: Keey_46
Evet bu konu hakkinda benimde sikintim var tecilim 31.12.2016 bitmisti suan bakaya gozukuyorum askerlik durum belgesi alamıyorum subeye geliniz diyor biz bu sekilde kadroya gecebilirmiyiz guvenlik sorusturmasinda bize sikinti cikarmi acaba

Çok
8 ay 2 hafta önce #16358 Yazan: muna
4 Aralık 2017 tarihinde bakaya durumda olanların sorun yaşayabileceklerini düşünüyorum
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: eroolctn

Çok
8 ay 2 hafta önce #16360 Yazan: eroolctn
Evet bu konu hakkinda benimde sikintim var ..1988 doğumluyum ve tecilim 31.12.2017 bitti gözüküyor.. edevlet ten baktığımda sicilimde sıkıntı gözükmüyor. suan bakaya gozukuyor olabilirim.. kadroya gecebilirmiyiz guvenlik sorusturmasinda bize sikinti cikarmi acaba..şimdiden yardımlarınız için cok tesekkur ederım

Çok
8 ay 2 hafta önce #16361 Yazan: kuzey
Bakaya durumda olduğunuz sürede, kurumunuza askerlik belgesi vermeyeceğiniz için atmanız da yapılmayabilir. 4 Aralık 2017 de çalışanlardan, başvuru tarihi itibariyle askerlikle ilişiği bulunmayanlar veya askere gidenlerin ataması söz konusu olabilir.
Ayrıca, bakaya durumu askerlikle ilgili bir konudur. Güvenlik soruşturması veya adli sicilde görünmeyebilir sanırım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: eroolctn

Sayfa oluşturma süresi: 4.190 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.