logo yeni

calisanlar2 copy

mahalli idereler seçimi hk.

Çok
2 yıl 3 ay önce #17122 Yazan: hturkan
mahalli idereler seçimi hk., hturkan tarafından oluşturuldu
Mahalli idereler seçiminde muhtar olmak isteyen memur, ne zaman istifa etmeli, muhtarlıgı kazanınca mazbata alacagı zamanmı yoksa seçim den öncemi istifa etmeli.

ikinci bir soru muhtarlık adaylığı seçimine katılabilmek için oy kullanma gününden 15 önce emekli olan bir memur muhtarlık seçimlerinde aday olabilirmi.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 3 ay önce #17123 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından mahalli idereler seçimi hk. konusunda yanıtlandı
Mahalli idareler seçimlerine katılmak isteyen kamu görevlilerinin en son ne zamana kadar görevinden ayrılması veya emekliye ayrılması gerektiği 2972 sayılı Kanunun 17 nci maddesinde ve buna ilişkin usul ise 2839 sayılı Kanunun 18.maddesinde belirtilmiş olup, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler için görevden ayrılma ve emeklilik tarihinin son gününün ne aman olacağı da 26 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu Kararı ile açıklanmıştır.
Muhtarlık seçimlerinde aday olmak da bu kapsamda olduğundan, 1 Aralık 2018 günü saat 17.00'ye kadar istifa edilmesi veya bu tarihten geçerli olarak emekliye ayrılmak için yine bu tarihe kadar emeklilik başvurusu yapması gerekecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.121 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.