logo yeni

Öğrenci Affı

Çok
2 ay 2 hafta önce #16654 Yazan: melih2016
Öğrenci Affı, melih2016 tarafından oluşturuldu
Merhaba Sayın Editör Hükümetin, sosyal reform paketiyle yaşama geçireceği öğrenci affı çeşitli nedenlerle üniversiteden ayrılan yaklaşık 500 bin kişiye umut olan haberinde Evlilik ve iş nedeniyle başka şehre yerleşen başka üniversite yatay geçiş yapabilecek, askerde olan terhisin ardından iki ay içinde başvuruda bulunabileceği TUS, DUS öğrencileri başta olmak üzere bütün akademik kademeler aftan yararlanabileceği bu aftan yararlanmak isteyenlerin düzenleme yürürlüğe girdikten 4 ay içinde ilişiği kesilen üniversiteye başvurması gerektiği Meclis'te bugün görüşmeleri başlayacak pakette yer alan öğrenci affının Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 4 ay içinde ilişiği kesilen üniversiteye başvuranlar 2018- 2019 eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabileceği evlilik, iş veya herhangi bir nedenle başka şehre taşınan kişilere, eğitimini bulundukları illerdeki üniversitede devam ettirmek isteyenlere kolaylık sağlanacağı ikametini belgelendirenler taban puanları tutan eşdeğer bir bölüme geçiş yapabileceği bunun için bulundukları ildeki Yükseköğretim kurumlarının senatolarının da uygun görmesi gerekiyor diye medyada haber geçiyor şahsım Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği Bölümüne Sayısal 1 Bölümünden yerleştim daha sonra Kamu Personeli olmam dolayısıyla ayrılmak zorunda kalıp ilişiğimi kestim ve şuan Tokatta ikamet etmekteyim ilişiğimi kestiğim Teknik Eğitim Fakültesindeki Elektrik Öğretmenliği Bölümü Teknoloji Fakültesi adı altında Elektrik Elektronik Mühendisliğine dönüştü ben bu aftan yararlanıp Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi Mühendislik Fakültesine başvuru yapabilir miyim ayrıca Gaziosman Paşa Üniversitesi Sayısal 2 den öğrenci alıyor mühendislik bölümüne bu durum bir sıkıntı yaratırmı şimdiden teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.425 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.