logo yeni

ogretmenler gunu

GÜVENLİK SORUŞTURMASI

Daha
3 ay 5 gün önce #15985 yazan frtgzgr
frtgzgr konu oluşturdu: GÜVENLİK SORUŞTURMASI
Merhaba arkadaşlar,
Ben daha önce KGM'ye sözleşmeli olarak yerleştim. Bundan yaklaşık bir ay önce kadar TKGM memleketimde kadro açınca tercih yaptım ve atandım. Bir hafta önce KGM'den aradılar, istediğin zaman gelip başlayabilirsin dediler ve ben gelemeyeceğimi söyledim.Şimdi KGM'de güvenlik soruşturmam olumlu sonuçlandığından sizce TKGM beni normal süreden(min. 2 ay) daha erken çağırabilir mi? Bu arada TKGM'nde güvenlik soruşturmam başlayalı onbir gün oldu. Bu konuda özellikle tecrübeli arkadaşların değerli görüşlerini bekliyorum.
Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 5 gün önce #15986 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: GÜVENLİK SORUŞTURMASI
Bir kadroya atamanız yapılmışsa, "istediğin zaman gel başla" gibi bir durum söz konusu olmaz. Atama size yazılı tebliğ edildikten sonra belli bir süre içinde göreve başlamanız gerekir.
Ayrıca, atamayı yapan kurumun, personeli göreve başlatması gerekli olan belli bir süre yoktur. Atamaya ilişkin işlemlerin (güvenlik soruşturması da dahil) tamamlanmasına bağlı olarak bu süre kısa da olabilir daha uzun da.
Eğer kurum size atamanızı tebliğ edip göreve başlayın demişse, sizin de göreve başlamanız gerekir. güvenlik soruşturmanızın kaç gün önce başlamış olduğu önemli değildir.

Daha
3 ay 4 gün önce #15987 yazan frtgzgr
frtgzgr konu cevapladı: GÜVENLİK SORUŞTURMASI
Hocam dediğiniz durum(tebligat meselesi) merkezi atamada geçerli, daha önce de belirttiğim gibi karayollarına sözleşmeli olarak yerleştiğimden dolayı istediğin zaman gelip sözleşmeni imzalayıp başlayabilirsin dediler. Neyse zaten asıl konu 2. kez g.soruşturmamın yapılması ve daha önceki g.soruşturmamın olumlu sonuçlanmasından dolayı süresinde azalma olup olmayacağı.

Daha
3 ay 4 gün önce #15989 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: GÜVENLİK SORUŞTURMASI
Kadro açınca tercih yaptım atandım, dediğiniz için ona cevap verdim.
Güvenlik soruşturması yapılırken bu işlemin ne kadar süreceği konusunda belli bir kural yok. Soruşturmaya ilişkin birimlerin iş yoğunluğu da süre üzerinde etkili olabilir. Ancak yakın zamanda yapılmış bir güvenlik soruşturmasının olması durumunda, yapılacak yeni bir güvenlik soruşturması daha kısa sürede de sonuçlanabilir.

Daha
3 ay 4 gün önce #15990 yazan frtgzgr
frtgzgr konu cevapladı: GÜVENLİK SORUŞTURMASI
Ben de sizin gibi düşünüyorum, umarım erken biter. Teşekkürler ilginiz için.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.653 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.