logo yeni

onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans

Daha
3 yıl 2 gün önce #8375 yazan costantine54
costantine54 konu oluşturdu: onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans
işletme önlisans mezunuyum. memur olarak işe başladıktan sonra 4 yıllık maliye bitirsem ne gibi faydaları olur benim için? aynı şekilde dezavantajı var mı ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 gün önce #8376 yazan papatya
papatya konu cevapladı: onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans
Sayın COSTANTİNE54,

İşletme önlisans mezunları 10 uncu derecenin ikinci kademesinden, lisans mezunları ise 9 uncu derecenin 1 inci kademesinden memuriyete başlamaktadırlar.

Önlisans eğitimi ile lisans eğitimi arasında genel olarak 2 yıllık süre bulunması ve 10/2 ile 9/1 arasında da iki yıla isabet eden kademe olduğu göz önünde bulundurulduğunda, memuriyete başladıktan sonra lisans tamamlamanız durumunda derece ve kademenizde normal koşullarda herhangi bir farklılık oluşmayacaktır.

Memuriyette iken lisans eğitiminiz sonrasında unvanınızda herhangi bir değişiklik olmadığı sürece aylık ücretinize herhangi bir etkisi olmayacaktır. Ancak bazı kurumlarda, bazı unvanlarda önlisans ve lisans eğitimi seviyesine göre ücretin farklı belirlendiği durumlar da görülebilmektedir. Bu durumlarda ise, lisans mezunu olmak ücretinize etki edebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 gün önce #8378 yazan adnan74
adnan74 konu cevapladı: onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans
bu konu ilgimi çekti peki önlisans mezunu iken memur olan ve daha sonra lisans bitiren memurun hizmet yılı nasıl hesaplanır mesala önlisans mezunu iken 9 yıl hizmeti var lisans mezunu olunca 68/b göre hizmet yılı lisans bitirmiş gibi mi hesaplanır yani 1-4 derecelere atanmada ki hizmet yılı 2014 haizran itibariyle 9 yıl hizmeti 2014 lisans bitirince 8 yıl kabul edilir mi yoksa 1 yıl daha beklemeli mi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 gün önce #8379 yazan papatya
papatya konu cevapladı: onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans
Sayın ADNAN74,
Lisans mezuniyetinize ilişkin belgeyi kurumunuza vermenize sonra, hakkınızda 68/B maddesine göre işlem yapılacaksa 8 yıl ile 10 yıl arasında hizmetinize varsa 3 ya da 4 üncü dereceli kadrolara atanmaniz mümkün olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #8406 yazan adnan74
adnan74 konu cevapladı: onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans
Lisans mezuniyetİme ilişkin belgeyi kuruma verdim.86 maddeye göre vekalet ücretini alabilirmiyim vekalet ettiğim kadro 3.derece

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #8422 yazan papatya
papatya konu cevapladı: onlisans mezunu olarak memur olduktan sonra lisans
Sayın ADNAN74,

3 üncü dereceye dair kadroya usulüne uygun olarak vekaleten atanmışsanız zaten ilgili vekalet ücretini almayı haketmişsinizdir. Lisans mezuniyetine ilişkin belgenin vekalet ücretiyle doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır.
Önemli olan, o kadroya asaleten atanabilnmek için gerekli şartları taşımakta iken vekalet etmektir. Şartlar taşınmadan o kadroda görevlendirilmiş iseniz bunun adı vekaleten atama olmaz. Bu çerçevede lisans belgenizi vermeniz de vekalet ücreti almanızı gerektirmez. Atamanızın vekaleten atama şeklinde yapılması durumunda vekalet ücretinden kanunda belirtilen hallerde yararlanmanız mümkün olabilir.

Kurumunuzun hem 68/B uygulaması konusunda, hem de vekaleten atam konusunda işlem tesis etmesi gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan papatya.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.612 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.