logo yeni

calisanlar2 copy

Aday memur-ünvan değişikliği

Çok
5 yıl 5 ay önce #7890 Yazan: jayjay
jayjay tarafından Aday memur-ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
peki papatya hanım 11.maddenin 2.bendinde "İlan edilen kadrolara diğer kurumların personeli ve aday memur statüsünde bulunanlar başvuruda bulunamazlar". derken 19 maddenin 2.bendinde neden sadece "Unvan değişikliği sınavı kapsamındaki görevlere, sadece kurumun *kendi personeli başvurabilir*."diye yazmış ? zaten sizin de belirttiğiniz gibi "Unvan değişikliği sınavına ilişkin esaslar" başlıklı 19 uncu maddesinde "(1) Bu Yönetmelik kapsamındaki personelin 5 inci maddede belirtilen unvan değişikliğine tabi kadrolara atanması, sözlü sınava ilişkin hükümleri hariç olmak üzere, bu Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak unvan değişikliği sınavı sonundaki başarısına göre gerçekleştirilir." hükmü 11.maddenin 2.bendinde "İlan edilen kadrolara diğer kurumların personeli ve aday memur statüsünde bulunanlar başvuruda bulunamazlar" hükmünü de esas alırken neden tekrar olarak "sadece kurumun kendi personeli başvurabilir." yazmış.zate 11.madde de belirtmiş yani kimlerin başvuramayacağını.yani kurum dışından kimse başvuramaz sözünü 2 defa derken aday memur başvuramaz sözünü bir defa demiş oluor.bu da acaba aday memur görevde yükselmeye başvuramaz ama ünvan değişikliğine başvurabilir diye soru işaretleri bırakıor kafamda.ayrıca kendi durumumu da özetledim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce #7891 Yazan: jayjay
jayjay tarafından Aday memur-ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
bu arada yanlış anlamayın hiç birşey araştırmayıp soru soranlardan değilim.2 haftadır bi elimde dpb görüşü diğer elimde yönetmelik kurumda herkese soruorum bir açık var mı acaba girebilir miyim bu sınava diye.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce #7895 Yazan: metinc
metinc tarafından Aday memur-ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
tüm kapılar kapalı görünüyor. yönetmelik değişmeden girmen mümkün değil

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #7896 Yazan: QIRIX
QIRIX tarafından Aday memur-ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
YAKLAŞIK 1 YIL EVVEL BENİMDE BÖYLE BİR SORUM OLMUŞTU..
HATTA TIRIM TIRIM AVUKATLARA SORMUŞTUM.
YALNIZ İSTANBULDAKİ BİR AVUKAT İLGİNÇ BİR YAKLAŞIMDA BULUNMUŞ VE İLGİNÇ BİR CEVAP VERMİŞTİ.
DEMİŞTİ Kİ:

BAŞVURMANI ENGELLERSE BAŞVURUMANI NİÇİN ENGELLEDİKLERİNE DAİR DİLEKÇE VER VE GELEN CEVAB YÖNETMELİK KASTEDİLEREK YAPILMIŞSA DANIŞTAYDA DAVA AÇ..YOKSA İDARE MAHKEMESİNDE..
ŞUNDAN DOLAYI DA ÖRNEK VER:
BİR KİŞİ DİYELİM Kİ LİSANS SON SINIFA OKUMAKTA AMA ÖSYMYE LİSANS DÜZEYİNDEN BİLE BAŞVURABİLİYOR.HATTA 3 SINIFTA BİLE BAŞVURABİLİYOR.
DEMEKKİ BAŞVURMA HAKKIN ENGELENEMEZ. HA BAŞVURU PUANIN ÇEKER ATANIRSIN VE O GÖREV İÇİN BELGLERİNİ SUNMAN LAZIM O ZAMAN O BELGELERESAHİP DEĞİLSEN ZATEN ATANANMAN OLMAZ AMA O BELGELERE SAHİPSEN TANIRSIN.
NİTEKİM ÖSYM DE ÖYLE YAPIYOR. HEM LİSE HEM ÖNLİASNS HEM LİSAN TAN BİLE DAHA MEZUN OLMYANLARIN BAŞVURUSUNU KABUL EDİYOR.BUNU HEM ÖSS SINAVINDA HEM KPSS DE UYGULUYOR.
HA TANIR VEYA KAZANIRSAN O ANDA O BELGELER ELİNDEYSE GİDER GÖREVE BAŞLARISN AMA ELİNDE DEĞİLSE ZATEN BAŞLAYAMAZSIN VE HAKKIN YANAR
DOLAYISYLA BAŞVURMAN ENGELENEMEZ.
ZATEN SINAV OLMA TARİHİ İTİBARİYELE O BELGELER ELİNDE OLACAK.
DOLAYISYLA BU MEDOTU UYGULAMAN LAZIM.
GEREKİRSE DAVA ETMEN LAZIM.
PAPATYA HANIMDA BU GÖRÜŞTE OLDUĞUNU SÖYLÜYOR..
BU YOLU DENE DERİM.
İDARE MAHKMESİNDEN AYM'DEN AİHM KADAR YOLUN VAR KARDEŞ...

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)
Son Düzenleme: 5 yıl 5 ay önce Düzenleyen:QIRIX

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce #7900 Yazan: papatya
papatya tarafından Aday memur-ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Sayın JAYJAY,

Yönetmeliğin 19 uncu maddesi hükmü unvan değişikliğine ilişkin özel hükümler içermekte olduğundan, bu maddede yazılı haller haricinde (bir de 5 inci madde ve sözlü sınava ilişkin düzenleme hariç) Yönetmeliğin diğer hükümlerinin unvan değişikliğine ilişkin uygulamada geçerli olacağı görülmektedir.
19 uncu maddede kurum personeline yer verilmiş olması, 11 inci maddede yer alan hükmün unvan değişikliğinde uygulanmayacağı anlamına gelmeyecektir.
Yönetmelik hükümlerinin çok açık olduğunu ve yönetmelikte değişiklik olmadığı ya da iptal edilmediği sürece aday memurun görevde yükselme sınavına giremeyeceği anlaşılıyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce #7908 Yazan: keremcem
keremcem tarafından Aday memur-ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Yönetmelikteki ilgili hükmün iptali için dava açılabilir ne sonuç çıkar bende merak ediyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.161 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.