logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ

  • Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
  • Ziyaretçi
6 yıl 8 ay önce #7802 Yazan: Bülent89
SAYIN EDİTÖR
DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞININ YAYIMLADIĞI KAMU KURUM VE KURULUŞLARI GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNİN ATAMA İLE İLGİLİ MADDESİNDE SEBEBİYLE BOŞ KALAN VEYA BOŞALAN HÜKMÜ OLMASINA RAĞMEN SEBEBİYLE BOŞ KALAN, BOŞALAN VEYA DİĞER BOŞ KADROLARA EKLEME YAPILABİLİR Mİ

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7807 Yazan: Kül Tigin
Sayın Bülent89
Kurumların çıkardıkları özel yönetmelikler genel yönetmelik hükümlerine uygun olmak zorundadırlar.
Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 19 uncu maddesindeki "veya diğer boş kadrolara" ifadesinin yanlış anlaşılmaya oldukça açık bir ifade olduğunu düşünmekle birlikte, yine de bu hüküm dolayısıyla görevde yükselme sınavı kapsamında ilan edilmemiş bir kadroya atama yapılmasının mümkün olmadığını düşünmekteyim. Söz konusu 2 nci fıkranın başında yer alan "Duyurulan kadrolardan;" ifadesi her halukarda yedeklerin atamasının yapılabileceği kadroları, görevde yükselme sınavı için yapılan duyuruda belirtilen kadrolar ile sınırlamaktadır.
Öte yandan kurumların tüm görevde yüksele ve unvan değişikliği yönetmelikleri Devlet Personel Başkanlığının incelemesinden geçmekte olduğundan, onların da burada genel yönetmeliğe aykırı bir durum görmediklerini düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
  • Ziyaretçi
6 yıl 8 ay önce #7825 Yazan: Bülent89
Bülent89 tarafından GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ konusunda yanıtlandı
sayın editör
taslak olarak devlet personelin görüşüne sunulup veya diğer boş kadrolara ifadesinin çerçeve yönetmeliğe aykırı teşkil ettiği bu sebeple çıkarılmasını belirten devlet personel başkanlığınin görüşüne rağmen bakanlık ekleyip yayımlamışsa ve buna göre duyuruda belirtilmeyen kadrolara atama yaparsa geçerli olur mu daha sonra yargıya gidilirse atananların atamaları iptal olur mu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7826 Yazan: Kül Tigin
Sayın Bülent89
Yönetmeliğin şuanki halinin bile duyuruda ilan edilmeyen kadrolara atama yapılmasına imkan vermediği kanaatindeyim. Önceki mesajımda belirttiğim gibi, söz konusu fıkranın başında geçen "Duyurulan kadrolardan;" ifadesinin duyuruda olmayan kadrolara atama yapılması imkanını ortadan kaldırdığını ve kurumun böyle bir atama yapması durumunda yargıda bu atamaların da iptal edileceğini düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.144 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.