logo yeni

calisanlar2 copy

ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI YEDEK ATAMA

Çok
6 yıl 8 ay önce #7785 Yazan: jayjay
ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI, jayjay tarafından oluşturuldu
Ünvan değişikliği sınavında örnek veriyorum 2 tane kadro var 3 aday var.ve bu 3 aday da 70 puanı geçti diyelim.yerleştirilmeyen tek aday daha sonra dilekçe ile varsa boş olan kadroya yerleştirilebilir mi ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7786 Yazan: Çalkarakuş
Çalkarakuş tarafından ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI konusunda yanıtlandı
Çalıştığınız kurumunuzun görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde atama şartları belirlenmiştir, bakmanızda fayda var. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevde yükselme ve unvan değişikliği esaslarına dair genel yönetmelikte " Emeklilik, ölüm, memurluktan çekilme veya çıkarılma, başka unvanlı kadro veya pozisyonlara ya da başka bir kuruma naklen atanma, sebepleriyle boş kalan veya boşalanlara, görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı tarihinden itibaren iki yıllık süreyi aşmamak üzere aynı unvanlı kadro veya pozisyonlar için yapılacak müteakip sınava kadar, sınavı kazandıkları hâlde kadro yetersizliği nedeniyle ataması yapılamayan personelin başarı sırasına göre atamaları yapılabilir.." denilmektedir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7788 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI konusunda yanıtlandı
Sayın Çalkarakuş.
Bahsettiğiniz Yönetmelik hükmü son yapılan düzenleme ile değiştirilerek iki yıllık süre altı aya indirilmiştir. Yeni hükme göre:
"Duyurulan kadro veya pozisyonlardan;
a) Atanma şartlarını taşımadıkları için sınavların geçersiz sayılması veya bu sebeple atamaların iptal edilmesi, atanılan göreve geçerli bir mazeret olmaksızın süresi içinde başlanmaması ya da atanma hakkından vazgeçilmesi,
b) Emeklilik, ölüm, memurluktan çekilme veya çıkarılma, başka unvanlı kadro veya pozisyonlara ya da başka bir kuruma naklen atanma,
sebepleriyle boş kalan veya boşalanlara, başarı sıralamasının ilan edildiği tarihten itibaren altı aylık süreyi aşmamak üzere aynı unvanlı kadro veya pozisyonlar için yapılacak müteakip sınava ilişkin duyuruya kadar, 12/B maddesine göre kurumlarca belirlenmiş olması halinde yedekler arasından başarı sıralamasına göre atama yapılabilir."
Dolayısıyla altı aylık süre içinde yukarıdaki sebeplerle boş kalan kadroların, doldurulması kurumun takdirindedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Çalkarakuş

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7797 Yazan: jayjay
jayjay tarafından ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI konusunda yanıtlandı
benim sorum aslında şuydu. mesela 8.dereceden 2 tane mühendis kadrosu ve 7.dereceden 1 tane mühendis kadrosu olsun.sınava başvuran 3 aday da 8.dereceden açılan kadroya başvursun.2 kişilik kadro olduğu için normal olarak tek aday atanamayacak.işte o tek aday eğer 70 puanı geçtiyse 6 ay içerisinde dilekçe ile boş olan 7.dereceden mühendis kadrosuna atanabilir mi ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7798 Yazan: osman1
osman1 tarafından ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI konusunda yanıtlandı
Başvurular kadroya yapılıyor. ilgilinin nitelikleri tutuyorsa derecesi 8 olmuş 7 olmuş farketmez. Zaten memurlar 3 alt 3 üst dereceye atanabiliyor. Verilen örnekte 7 barajını aşan 3 kişinin de ataması yapılabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
6 yıl 8 ay önce #7799 Yazan: Bülent89
Bülent89 tarafından ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI konusunda yanıtlandı
eğer kültür ve turizm bakanlığında çalışıryorsanız son yapılan değişikliğe göre boş kalan, boşalan veya diğer boş kadrolar diye bir ekleme yapılarak yedeklerin hiç bekleneden ataması yapılacak bakınız 03 haziran 2014 resmi gazate

sayın editör diğer boş kadrolara ifadesi ana yönetmeliğe aykırı değil mi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.165 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.