logo yeni

calisanlar2 copy

Hizmet Sınıfı Değişikliği

Çok
6 yıl 9 ay önce #7649 Yazan: selim2352
Hizmet Sınıfı Değişikliği, selim2352 tarafından oluşturuldu
Merhabalar, Otobüs Kaptanlığı Bölümü mezunlarının GİH olarak kamuya atanıp Tekniker olarak yada Teknik Hizmetler Sınıfına geçebilir mi ?Konu hakkında 'YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞININ B.30.0.EÖB-303.01.01.03-6105 sayılı yazısında; Meslek Yüksekokulları Çalışma Grubu tarafından meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olan/olacak öğrencilere verilecek unvanlar konusu 12.09.2012 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve Üniversitelerarası Kurul Başkanlığının görüşü de dikkate alınarak, 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca,aşağıda belirtilen program mezunlarının “Tekniker” unvanı kullanması uygun görülmüş.Yapmış olduğum araştırmalar sonucunda yukarıda yazmış olduğum yazının tam metnini bulamadım.Konu hakkında gerekli araştırmaların yapılıp tarafıma bildirilmesini talep ediyorum. Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 9 ay önce #7651 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından Hizmet Sınıfı Değişikliği konusunda yanıtlandı
Sayın selim2352
Bahsettiğiniz şekilde otobüs kaptanlığı bölümü mezunlarının Tekniker kadrosuna atanabileceğine dair bir yök kararına hiç rastlamadım. Ayrıca yök kararları sitemizde tutulmadığı için bu konuda size yardımcı olmamız mümkün bulunmamaktadır.
Maalesef YÖK'ün eski kararlarını internet ortamında yayınlamak gibi bir düşünceye sahip olmadığı görülmektedir. Dolayısıyla bu kararın orjinaline ulaşmak istiyorsanız eğer, YÖK internet sitesinden bilgi edinme başvurusunda bulunmanızı ve kararın bir öerneğinin tarafınıza gönderilmesini istemenizi tavsiye ederim.
Eğer bahsettiğiniz şekilde otobüs kaptanlığı bölümü mezunlarının tekniker kadrosuna atanabileceğine dair bir karar var ise, GİH sınıfında bir kadroya atandıktan sonra görevde yükselme ve unvan değişiklliği sınavı yoluyla TH sınıfı tekniker kadrosuna geçmeniz mümkün bulunmaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.