logo yeni

calisanlar2 copy

Memura Yeşil pasaport hakkı

Çok
6 yıl 2 ay önce #7156 Yazan: feylesof
feylesof tarafından Memura Yeşil pasaport hakkı konusunda yanıtlandı
yeşil pasaportun sağladığı bir kolaylık varmıdır ki. örneğin ben özel turla yurtdışına 15 gün için gidiceğim yeşil pasaportum olsa ekstra bir imkanı varmı?

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #7164 Yazan: nazli
nazli tarafından Memura Yeşil pasaport hakkı konusunda yanıtlandı
Bazı ülkeler vize istemiyor yeşil pasaportu olanlardan.

Çok
6 yıl 2 ay önce #7206 Yazan: emircan alim
emircan alim tarafından Memura Yeşil pasaport hakkı konusunda yanıtlandı
peki diyelimki kadromuz 5 inci derece memur olsun ama aylık derecemiz 3 e inmiş olsun o zamanda vermiyorlarmı yeşili?

Çok
6 yıl 1 ay önce #7700 Yazan: fvgb8937
fvgb8937 tarafından Memura Yeşil pasaport hakkı konusunda yanıtlandı
2001 de gata tıp fak ne girdim. emekli sandığım yattı. o yüzden memuriyete başlangıç tarihim 2001 görünüyor çkys kaydında. 2007 de gata tıp fak.den ayrıldım. 6 yıl boyunca emekli sandığım yattı 2010 da sözleşmeli aile hekimi oldum. Asaletim 2013 de tastik oldu. şuan 6 ya 1 derece kadrom.

Soru1: dava açsam askeri öğrencilikte geçen 6 yıllık sürem derece kadro dan sayılır mı.

Soru 2: 2005 de çıkan kanunla 3 yıl kıdem verdiler memurlara. dava açsam o kanundan yararlanıp 3 yıl kıdem alırmıyım.

Amacım 3 e 1 olup yeşil pasaport alabilmek

Çok
6 yıl 1 ay önce #7702 Yazan: nazli
Kadroya bakıyorlar. Kadro ilk 3 dereceye inmemişse pasaport yok deniyor.

Çok
6 yıl 1 ay önce #7703 Yazan: nazli
Emeklilik bakımından değerlendirilen her süre memuriyette de değerlendirilmiyor. Okul döneminde emekli primi kesilmiş olması o dönemin memuriyette sayılacağı anlamanı gelmez. Memurlukta hangi sürelerin sayılacağı 657 saylı kanunda belirtilmiş. Bu nedenle, dava açarsanız kazanmanız zor görünüyor.
2005 yılında verilen derece, o tarihte görevde olanlara verildiğinden, o tarihte memur olmamanız ve öğrenci olmanız nedeniyle, bu dereceden yararlanmanız da mümkün görünmüyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fvgb8937

Sayfa oluşturma süresi: 0.163 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.