logo yeni

calisanlar2 copy

Sınavsız Ünvan Değişikliği Duyurusu

Çok
7 yıl 2 ay önce #4746 Yazan: esesli
UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURUSU İÇİN DUYURU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan memurları kapsayan, (mülga) Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 24.maddesinin hükümleri uyarınca sınavsız unvan değişikliği yapılması planlanmaktadır. Adı geçen yönetmeliğin İdari Hizmetler Grubu" başlıklı 5. maddesinin (e) bendinde bulunan “Yurt Yönetim Memuru, Ayniyat Saymanı, Döner Sermaye Saymanı, Memur, Ambar Memuru, Satınalma Memuru, Veznedar, Santral Memuru, Şoför ve Daktilograf” unvanlarında çalışan personelden, unvan şartlarını taşımaları kaydıyla “Bilgisayar İşletmeni veya Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” unvanına geçmek isteyen ve gerekli şartları taşıyanlar arasında sınavsız unvan değişikliği müracaatı esnasında uyulacak hususlara ilişkin bilgilendirme duyurusudur.

SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURUSUNDA BULUNACAK PERSONEL

1) Adaylar başvurularını Personel Yönetim Sistemi (PYS) üzerinde bulunan “Atama ve Unvan Değişikliği Talepleri” modülüne yapacaktır.

2) Bakanlık Personel Yönetim Sistemine ilgili bölüme girilerek sol panelde başvuru yapacak personel bilgisi girildikten sonra sorgula butonuna tıklanır. Personel seçildikten sonra yeni başvuru butonu ile giriş işlemi yapılır.Seçilen personele ait sistem tarafından getirilen görev yeri ve hizmet süresi bilgisinin teyidi yapıldıktan sonra “Başvuru Bilgilerimi Kaydet” butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçilir.

3) Bu bölümde personelin öğrenim bilgileri, yabancı dil bilgisi ve ödül bilgileri kontrol edildikten sonra geçmek istedikleri unvanı tercih edilir. (V.H.K.İ. veya bilgisayar işletmeni unvanlarından sadece birine başvurabilir)

4) Personel bilgisayar sertifikası, diploma veya transkript belgelerini tarayıcıdan “SERTİFİKA, TRANSKRİPT VEYA MEZUNIYET BELGESİ” bölümüne yükleyerek “Tercih Ekle” butonuna tıklayıp başvurusunu tamamlar.


5) Adayların başvuru formunda yer alan ve puanlamaya tabi tutulan bilgileri için 27/12/2013 tarihi itibari ile personel bilgi sistemindeki mevcut veriler kullanılacaktır. Ancak bu verilere ilişkin adayın itirazı söz konusu ise itiraz sonrası yapılacak düzenlemeye uygun veriler esas alınacaktır.

6) Başvurular Personel Dairesi Başkanlığına PYS üzerinden iletilecektir. Bu nedenle başvuru çıktısı ve ilgili sertifika, diploma veya transkript belgeleri merkez kadrosunda görev yapan personel için bağlı bulundukları ilgili Genel Müdürlüğünde/Başkanlığında, taşra kadrosunda görev yapan personel için ise bağlı bulundukları İl Müdürlüklerinde dosyalanacaktır.

7) Başvurular merkez tarafından onaylandıktan sonra aktif olacaktır. Adaylar, başvuru modülünde yer alan puanlamaya esas bilgilerini dikkatlice incelendikten sonra bilgilerde herhangi bir eksiklik veya hata bulunmadığını kabul ediyorlarsa “Nakil Formu İl Onaylı Nüshası” butonunu kullanarak çıktısı alınıp Merkez Teşkilatında görev yapan personelin birim amirine, Taşra teşkilatında görev yapan personelin İl Müdürlüğüne onaylatıp kendisi de imzalayacaktır.

NOT: Adayların itirazlarını yapmadan önce, itiraz edecekleri bilgi kalemlerinin detaylarını bilgilerinden kontrol ettikten sonra yapmaları gereksiz itirazların önüne geçmek için önemlidir.

8) Başvuru yapan personel için puanlamaya esas bilgi kalemlerine yapılacak itirazlarda (öğrenim bilgileri, yabancı dil bilgisi, ödül bilgileri, ceza bilgileri, müracaat şartları ve hizmet süresi) Personel Dairesi Başkanlığından isim ve telefonları yazılı olan (İlker CANTÜRK 7055292 ve Turgut MUTLU 7055267) personellere ulaşılarak düzeltilmesi sağlanacak.
9) Formda yer alan verilerin 27/12/2013 tarihine kadar incelenerek onaylanması veya itirazda bulunulması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar kabul edilmeyecektir.

10) Başvurular 27/12/2013 tarihi mesai saati bitiminde sonlanacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve PYS üzerinden yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

11) Unvan değişikliği yapılan personelin il dışına tayini gibi bir işlem söz konusu olmayacak ve bulundukları görev yerlerinde görevlerine devam edeceklerdir.

12) Başvuran adayların puan sıralaması, aşağıdaki tabloda yer alan veriler ve katsayılar kullanılarak yapılan hesaplama ile oluşturulmaktadır.


HİZMET PUANI HESAPLAMA ÖLÇÜTLERİ Puan Değeri
1.Başvuru tarihi itibariyle son öğrenim durumu
Ortaöğrenim
Ön lisans
3 Yıllık Yüksek Okul
Lisans
Yüksek Lisans
Doktora
2
4
6
8
10
12
2. Başvuru bitimi tarihi itibariyle 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarında geçen fiili hizmet süresinin (İşçi statüsü ile geçici personel statüsünde geçirilen hizmetler hariç; muvazzaf askerlikte geçirilen süreler dahil)

a) İl merkezi ve merkez ilçelerde geçen her bir günü için,

0,005
3. 657 sayılı Kanuna göre verilmiş olan; (Aynı yılda verilmiş birden fazla belge veya ödül varsa, sadece birer tanesi değerlendirmeye alınacaktır.)
Her Takdirname/Başarı Belgesi için
Her Üstün Başarı Belgesi için
Her ödül için

0,15
0,25
0,50
4. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi ve Seviye Tespit Sınavında;
(375 sayılı KHK göre belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde değerlendirme sadece bir dil için yapılacaktır.)
a) (A) alanlara
b) (B) alanlara
c) (C) alanlara
d) (D) alanlara
e) (E) alanlara


6
4
3
2
1
http://pdb.aile.gov.tr/upload/Node/26158/files/Personel_Dairesi_Baskanligi.pdf

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4753 Yazan: murtaza
murtaza tarafından Sınavsız Ünvan Değişikliği Duyurusu konusunda yanıtlandı
Kimi alacaklarını kafaya koymuşlarsa onu alsınlar. Diğerlerini neden uğraştırıp umutlandırıyorlar ki?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4755 Yazan: elbetbirgün61
elbetbirgün61 tarafından Sınavsız Ünvan Değişikliği Duyurusu konusunda yanıtlandı
siğer kurumlar için yokmu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4759 Yazan: esesli
esesli tarafından Sınavsız Ünvan Değişikliği Duyurusu konusunda yanıtlandı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan memurları onların bakanı iş yapıyor ;)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4763 Yazan: indiana
indiana tarafından Sınavsız Ünvan Değişikliği Duyurusu konusunda yanıtlandı
tebrikler bakanlığa darısı diğer bakanlıkların başına

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.211 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.