logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI

Çok
4 yıl 11 ay önce #11293 Yazan: metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #11295 Yazan: hasan002
metinc bey,bilgisayar teknoloji ve programlama mezunu bir V.H.K.İ nin ünvan değişikliği sınavı sonrası programcı kadrosuna atanması durumunda hangi mühendisliği bitirdiği taktirde mühendislik maaşı alır yani illa bilgisayar mühendisliği bitirmesi mi gerekiyor yoksa farklı bir mühendislik okusa da yine mühendislik maaşı alır mı?

Çok
4 yıl 11 ay önce #11305 Yazan: papatya

hasan002 Yazan:: metinc bey,bilgisayar teknoloji ve programlama mezunu bir V.H.K.İ nin ünvan değişikliği sınavı sonrası programcı kadrosuna atanması durumunda hangi mühendisliği bitirdiği taktirde mühendislik maaşı alır yani illa bilgisayar mühendisliği bitirmesi mi gerekiyor yoksa farklı bir mühendislik okusa da yine mühendislik maaşı alır mı?

Sayın Hasan002,

Teknik Hizmetler Sınıfına dahil olan bir kadroda görev alıyor olmanız (programcı da bu kapsamda) halinde, Mühendislik fakültesi mezunu olduğunuzda mühendis için öngörülen zam ve tazminatlardan yararlanabilirsiniz. Konuya ilişkin Maliye Bakanlığı tarafından verilen görüşe göre, bitireceğiniz mühendisliğin hangi alanda olduğunun önemi olmayaca Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında görev almayı sağlaması yeterli olacaktır. Konuya ilişkin ayrıntılı haberimize ve Maliye Bakanlığı yazısına, ekleyeceğim yazıdan ulaşabilirsiniz. YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hasan002

Çok
4 yıl 9 ay önce #11586 Yazan: Adige
E-öğrenme portalında Unvan değişikliği ile görevde yükselmenin ders kodları farklı gözüküyor.
Görevde yükselmede
9591 - Yerel Yönetim Mevzuatı - 2
9593 - İdari ve Mali Mevzuat - 1
9583 - Ortak Konular

Unvan değişikliğinde
9581 - Yerel Yönetim Mevzuatı
9582 - İdari Mali Mevzuat
9583 - Ortak Konular

Fakat çalışma kitaplarına bakıyorum aynı. Fark nerede anlayamadım. İki sınavın konuları ve içeriği aynı mı acaba?

Çok
4 yıl 9 ay önce #11589 Yazan: osman1

Adige Yazan:: E-öğrenme portalında Unvan değişikliği ile görevde yükselmenin ders kodları farklı gözüküyor.
Görevde yükselmede
9591 - Yerel Yönetim Mevzuatı - 2
9593 - İdari ve Mali Mevzuat - 1
9583 - Ortak Konular

Unvan değişikliğinde
9581 - Yerel Yönetim Mevzuatı
9582 - İdari Mali Mevzuat
9583 - Ortak Konular

Fakat çalışma kitaplarına bakıyorum aynı. Fark nerede anlayamadım. İki sınavın konuları ve içeriği aynı mı acaba?

Kodların farklı oması konuların da mutlaka farklı olacağı anlamına gelmez. Her ikisi farklı sınavlar olduğu için kodlar farklı gösterilmiştir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.158 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.