logo yeni

calisanlar2 copy

Meslek lisesi müdür görevlendirme öncelik kimin

Çok
1 ay 1 gün önce #18660 Yazan: hasan28
Merhabalar. Öncelikle her sorumuza cevap veren sitenize çok teşekkür ediyorum ve sürekli sitenizi takip ediyorum. 
Merak ettiğim konu şu. Ben çok programlı lisede meslek öğretmeniyim. Müdürümüz istifa etti. Yaklaşık 4 yıldır bu okuldayım. Acaba müdür vekilliği için bsşvurabilir miyim. Müdür yardımcımız 4 yıldır vekaleten görevlendirme müdür yardımcılığı yapıyor. O mu müdürlüğe vekil olarak atanır yoksa ben mi. Müdür yardımcımız branşı meslek bölümü değil resim öğretmenliği. Çok teşekkür ediyorum. 

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 5 gün önce - 3 hafta 5 gün önce #18663 Yazan: metinc
metinc tarafından Meslek lisesi müdür görevlendirme öncelik kimin konusunda yanıtlandı
Yönetici seçme ve görevlendirme yönetmeliğinin iligili maddeleri:
Yönetici olarak görevlendirileceklerde aranacak genel şartlar
MADDE 5 – (1) Yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki genel şartlar aranır:
a) Yükseköğretim mezunu olmak.
b) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.
c) Eğitim Yönetimi Sertifikasına sahip olmak.
ç) Yöneticiliğe ilk defa görevlendirilecekler bakımından bu Yönetmelikte belirtilen sınavlarda başarılı olmak.
d) Görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birine öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birinde aylık karşılığında okutabileceği ders bulunmak.
e) Yazılı sınav başvurusunun son günü itibarıyla son dört yıl içinde adlî veya idarî soruşturma sonucu yöneticilik görevi üzerinden alınmamış olmak.
f) Zorunlu çalışma gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumu yöneticiliklerine görevlendirilecekler bakımından, ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, erteletmiş ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.
(2) Bazı alan öğretmenleri ya da tüm öğretmenleri yazılı sınav/değerlendirme/uygulama sınavı sonucuna göre atanan eğitim kurumlarının yöneticiliklerine görevlendirileceklerde, bu eğitim kurumlarına daha önce aynı süreçlerden geçerek öğretmen olarak atanmış olma şartı aranmaz.

Müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar
MADDE 7 – (1) Müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerin aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları gerekir:
a) Müdür, kurucu müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı veya müdür yetkili öğretmen olarak görev yapmış olmak.
b) Bakanlığın şube müdürü veya daha üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olmak.
c) Adaylık dâhil en az iki yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak.

Bu kapsamda durumu değerlendirmeniz gerekir.
Son Düzenleme: 3 hafta 5 gün önce Düzenleyen:metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.141 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.