logo yeni

calisanlar2 copy

Terfi tarihim ile ilgili yardımcı olur musunuz

Çok
1 ay 1 hafta önce #18554 Yazan: hasan28
Merhabalar terfi tarihi ile ilgili size danışmak istiyorum. Ben Haziran 2007 tarihinde liseden mezun oldum. 1 yıl ara vererek sonra lisans eğitimine başladım. Lisans mezunu olmadan ocak 2013 te lise kpss den teknisyenliğe atandım. Daha sonra Haziran 2013 te de lisans mezunu oldum ve o ayda intibak yaptırdım. Ancak şu ana kadar benim tüm terfi zamanlarımı 2013 haziranda yapmışlar. Normalde ocakta göreve başladığım için ocakta terfi tarihim olması gerekmiyor mu? Lise de 1 yıl ara vererek lisansa başladığım için bildiğim kadarıyla emsalime de takılmıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 hafta önce #18556 Yazan: nazli
nazli tarafından Terfi tarihim ile ilgili yardımcı olur musunuz konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanunun 36/A-12-d maddesinde intibak konusu düzenlenirken “Memuriyette iken … üst öğrenimi bitirenler, aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyla, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe, her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler.” denilmektedir.
Liseyi 2007 yılında bitirdiğiniz için emsaliniz 4 yıllık lisans eğitimini 31 Temmuz 2011 tarihinde tamamlamış olacaktır. 2013 yılı Ocak ayında memuriyete girdikten sonra aynı yıl lisans eğitimini tamamlamış olmanız nedeniyle emsal uygulaması bakımından bir sorun yaşamazsınız.
Lisans eğitimini tamamladığınıza ilişkin bilgileri kurumunuza vererek intibakınızın yapıldığı tarihte 9/1 seviyesi üzerine memuriyette geçirmiş olduğunuz süreleri (5 ay olduğunu varsayalım) dahil edilecektir.
Bu itibarla, intibakınızın yapıldığı Haziran ayında 9/1 de 6 ay kıdemli olacağınızdan, 5 aylık sürenin 1 yıla tamamlandığı tarihte kademe ilerlemenizin yapılması gerekecektir. Yani memuriyete girdiğiniz ayda kademe terfilerinizin yapılması gerekecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.133 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.