logo yeni

calisanlar2 copy

Görevde yükselme atama

Çok
1 yıl 3 ay önce - 1 yıl 3 ay önce #17853 Yazan: Htc
Görevde yükselme atama, Htc tarafından oluşturuldu
Gorevde yukselme sinavinda 9.sirada kazandim hizmet yilim bir çok arkadastan daha fazla olmasina rağmen 3.dereceye değil 5.dereceye atamam yapıldı sözlü olarak sorduğumda ise kadron ordaydi oraya atadiklarini ilettiler. Benden daha az puana ve hizmet yilina sahip insanlar 3.dereceye atandi. Görevde yukselme ve unvan değişikliği yönetmeliğine göre atamalar basari puan sıralamasına göre yapilir ibaresi yer almakta. Hak kazanmış olduğum dereceye atama kararimin duzeltilmesi gerekmez mi yaptiklari uygulama doğru mu?
Son Düzenleme: 1 yıl 3 ay önce Düzenleyen:Htc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 3 ay önce #17855 Yazan: nazli
nazli tarafından Görevde yükselme atama konusunda yanıtlandı
İlk dört dereceli kadrolara atama konusunda idareye takdir hakkı tanınmıştır. Görevde yükselme sınavındaki başarı sıralamasının bu kadrolara atama konusundaki tercihe etkisi yoktur. Başarı sıralamasının atama yapılıp yapılmamasına ilişkin olduğunu düşünüyorum..
Ancak, yine de hukuka aykırı bir durum olduğunu düşünüyorsanız kurumunuza itirazda bulunabilir veya hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.121 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.