logo yeni

calisanlar2 copy

Unvan Değişikliği yardım lütfen

Çok
3 ay 4 gün önce - 3 ay 4 gün önce #17667 Yazan: magdurmemur
Merhaba Arkadaşlar.
Çok uzun olmadan kısaca bilgi geçmek istiyorum. Yükseköğretim kurumları yönetmeliğine tabi memurum. Kurumum Unvan Değişikliği ile 2. derece kadrolu ilan yayınladı. Baraj notu 70 olarak açıklandı. Yazılıda birinci olarak bir arkadaşta barajı geçerek mülakata girdik 3 gün sonra taban puanı 60 olarak uygulayıp 2 kişiyi daha mülakata almışlar. Daha sonra mülakata girenlerden birisi sıralamada beni geçerek ilk sıraya yerleşti. Bu arada 2 arkadaşın(biri barajı geçen diğeri sonradan girip tepeye yerleşen) sınavın son başvuru tarihi itibariyle 2. dereceli kadroya başvurabilmesi için 68/b ye göre(10 yıl) hizmet süreleri yetersiz olmasına rağmen pas geçilmişti. Bende hem bu durumu hem de barajın 70 ilan edildiğini içeren dilekçe ile itiraz ettim. Sadece baraj 70 uygulanması kabul edildi. Şartları taşımayanların sınavları iptal edilmedi. Mülakatı iptal edilen aday mahkemeye dava açtı mahkeme aritmetik ortalama ile 70 ve üzeri olabileceği, yazılıdan 60 ve üzeri olması gerektiği ile ilgili karar verince 8 aylık atamam iptal edilerek yerime atanmış. Tabi bu süreçte aday 10 yılını doldurmuş oldu ataması yapılırken. Bu süreçte bir çok kez yetkililere bilgi vermeme rağmen göz/kulak ardı edildi hep. Bu durum üzerine tekrar dilekçe ile müracat ettim. Bu kez durumunu incelediler ve başvuru tarihinin son günü itibariyle hizmet süresi 10 yıldan az olduğu için onun da atamasını iptal ettiler. Yaklaşık 2 ay süre geçmesine rağmen tekrar atamam yapılmayınca ben de dava açtım. Diğer adayda dava açmış onda mahkeme başvuru şartlarında böyle bir hüküm yok ve böyle bir atamanın yapılabilmesi için ibaresindeki atama şartı olduğunu söyleyerek enteresan bir karar verilerek yürütmeyi durdurma almış kurum bu duruma itiraz etmiş onun sonucu da çıkmadı henüz. Benim davamdan ise kararın çıkmasını bekliyorum.

Benim dosyamın reddedilmesi durumunda ne önerirsiniz tavsiyelerinizi bekliyorum. Buna benzer bir durum için mahkeme kararı örneği var mı acaba? Aslında herşey açık ve net ama hukuk bakalım düzgün işleyecek mi?
Teşekkürler
Son Düzenleme: 3 ay 4 gün önce Düzenleyen:magdurmemur Neden: ek

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 4 gün önce #17670 Yazan: semazen
semazen tarafından Unvan Değişikliği yardım lütfen konusunda yanıtlandı
Mahkeme kararına karşı yapılabilecek bir şey yok temyiz dışında. İnşallah istediğiniz gibi çıkar. sizinki gibi karar bulmakta çok zor garip olaylar dizisi gibi olmuş.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: magdurmemur

Çok
3 ay 3 gün önce #17672 Yazan: magdurmemur
magdurmemur tarafından Unvan Değişikliği yardım lütfen konusunda yanıtlandı
Umarım istediğimiz gibi çıkar. Tüm kurumlar başvuru süresinin son günü itibariyle şartları taşıyan personelin başvurusunu kabul edip, sağlamayanların başvurusunu reddederken bizimkisi pas geçince bu durmlar oldu malesef. Adam kayırma, torpilin başka bir versiyonu. Hayırlısı bakalım

Çok
2 ay 2 hafta önce #17703 Yazan: magdurmemur
magdurmemur tarafından Unvan Değişikliği yardım lütfen konusunda yanıtlandı
Merhaba Arkadaşlar.
Biliyorsunuz Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde adaylarda aranılacak Genel Şartlarda başvuru süresinin son günü itibariyle 657 sayılı DMK'nın 68. maddesinin B bendindeki hizmet şartlarının aranması ile ilgili hüküm var.
1,2. derece için en az 10 yıl, 3,4. dereceli kadrolar için en az 8 yıl hizmet süresi aranıyor.
Başvuru süresinin son günü itibariyle 1,2,3,4. derecelerden biri için gerekli hizmet süresini tamamlamayan birinin başvurusu kabul edilmemesi gerekiyor fakat kurum gözden kaçırdı diyelim sonra durumun farkına varılmasıyla atanmış olsa bile atamasını iptal edebilir. yani hizmet süresinin yetersiz olması nedeniyle atamasının iptal edilmesi bu durumla ilgili emsal karar bulabilirmiyiz.
Teşekkürler

Sayfa oluşturma süresi: 0.175 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.