logo yeni

calisanlar2 copy

torba kanunla üst dereceye atanma

Çok
4 hafta 1 gün önce #17504 Yazan: oguzhan_1983
sayın yönetici;

13 yıllık devlet memuruyum. (8 yıllık iş kanununa göre kamu bankasında çalıştım) Kariyer uzmanı yardımcısı olarak 2014 yılında başka bir kuruma geçtim. 2019 ocak da yeterliliğimi alarak Uzman olarak torba kanunla 4. dereceye atandım. Fakat maaşa ödeme esas 6. dereceden almaya devam ediyorum. sizce 4 dereceden maaş almam gerekmiyor mu. ayrıca emekliliğe esas derecem üç bununla yeşil pasaport alabilir miyim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 hafta 1 gün önce #17505 Yazan: osman1
osman1 tarafından torba kanunla üst dereceye atanma konusunda yanıtlandı
Torba bir kadroya (ilk dört derece kadrolara) atanmış olmanız durumunda maaş ödemenizin atanmış olduğunuz derecenin birinci kademesi esas alınarak ödenmesi gerekir.
4/1'de olmanıza rağmen kazanılmış hak aylık seviyeniz 6. derecede olabilir. Ancak bu durumda da maaş ödemeniz 4.derece esas alınarak yapılıyor olması lazım. (kazanılmış hak aylığınızın 6. derecede olması maaşınızın da mutlaka 6.dereceden ödendiği anlamına gelmez, maaşınızın hangi dereceden ödendiğine bir bakın bence)
Öte yandan kadro dereceniz 4 olduğu için yeşil pasaport hakkından yararlanamazsınız, kadro dereceniz 3 olduğunda bu haktan yararlanabilirsiniz.

Çok
4 hafta 16 saat önce #17507 Yazan: oguzhan_1983
oguzhan_1983 tarafından torba kanunla üst dereceye atanma konusunda yanıtlandı
ödemede 6. dereceden yapılıyor kontrol ettim bununla ilgili dilekçe yazacağım herhangi bir DPB görüş genelge vs. elimde bir belge olursa daha kolay işimi halledebilirim diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Çok
4 hafta 7 saat önce #17508 Yazan: osman1
osman1 tarafından torba kanunla üst dereceye atanma konusunda yanıtlandı
Bu konu için DPB görüşüne ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Zira, Kanun hükmü çok açık.

657 sayılı Kanunun 68/B maddesinin üçüncü fıkrasında "Bu bent hükümlerine göre atananlar atandıkları kadronun aylık (Ek gösterge dahil) ve diğer haklarından yararlanırlar...." denilmektedir.
Bu maddeden söz ederek maaş hesabınızın yapılmasını isteyebilirsiniz.

Öte yandan, maaş bordro kalemlerinizi iletebilmeniz durumunda, maaş hesaplamada hata olup olmadığı ile varsa hatanın neden kaynaklandığı konusunda bir değerlendirme yapılabilir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.611 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.