logo yeni

calisanlar2 copy

Ünvan

Çok
2 ay 3 gün önce #17448 Yazan: tılıspık
Ünvan, tılıspık tarafından oluşturuldu
Kamu devlet memuru olarak teknisyen kadrosunda calismaktayim ust ogrenimim olan teknikerlik bitirdim zam ve tazminatlarindan yararlandim sormak istedigim kurum zam ve tazminati veriyor ama tam ünvanimin adi bizim kurumda kadro olarak yok deniyor mesela ben elektrik teknisyeniyim enerji teknikerligi bitirdim enerji teknikerligi olarak kadro alamiyormuyum kurumda enerji teknikerlik kadrosu ol.adigi icin yada kurum istese verebilirmi tam adi olan enerji teknikerligi unvanimi birde sunu sormak istiyorum 2010 da aldik kadroyu hukumetin verdigi ozaman teknisyen degil enerji teknikeri olarak bulunsaydi diplomam yinemi alamicaktim enerji teknikeri olarak bilgilendirirseniz sevinirim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 gün önce #17451 Yazan: nazli
nazli tarafından Ünvan konusunda yanıtlandı
Teknik Hizmetler Sınıfında, Teknisyen veya Tekniker kadrolarının isminin önünde bitirilen okula ilişkin bir unvan yer almıyor.

Lise dengi okul mezunu olanlar Teknisyen, 2 yıl süreli teknik yükseköğrenim bitirenler ise Tekniker kadrosunda görev alabiliyorlar.

Yani, elektrik teknisyeni veya elektrik teknikeri adlı bir kadro bulunmamaktadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tılıspık

Çok
2 ay 3 gün önce #17452 Yazan: tılıspık
tılıspık tarafından Ünvan konusunda yanıtlandı
hal böyleyse elektrik teknisyeni birine tarım teknisyeni işi yaptırılabilir sonuçta hepsi teknisyen öylemi

Çok
2 ay 3 gün önce #17454 Yazan: nazli
nazli tarafından Ünvan konusunda yanıtlandı
İlgili kurumlar, kadroların ilişkin olacağı alana göre aranacak eğitim şartını belirleyebilirler. Örneğin elektrik teknisyenine ihtiyaç duyuluyorsa, elektrik bölümü mezununu teknisyen kadrosuna atar. Bu hususlar, ilk defa alımlarda atanacaklarda aranacak nitelikler arasında belirtilir ve unvan değişikliğinde de sınav öncesi duyurulur.

Sayfa oluşturma süresi: 0.608 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.