logo yeni

YÖK Görevde Yükselme

Çok
3 ay 17 saat önce #17273 Yazan: çiçek_06
YÖK Görevde Yükselme, çiçek_06 tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım kurumda 4 kişi 2015 yılında yapılan görevde yükselme sınavı ile şef kadrosuna atandı. Bu yılda Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavı açıldı. Arkadaşlar 15 günlük bir süre yüzünden sınava giremiyor. Kurum 15 gün önce atama yapılmış olsaydı. Sınava gireceklerdi. Bu durum ile ilgili bir mahkeme veya emsal olacak bir karar varmı. Varsa paylaşabilirmisiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 12 saat önce #17274 Yazan: muna
muna tarafından YÖK Görevde Yükselme konusunda yanıtlandı
Konuyla ilgili mahkeme kararı olması için, 15 gün süre eksiği olan kişinin sınava başvurmuş olması, başvurusunun süre sebebiyle reddedilmiş olması ve bu red işlemine karşı dava açılmış olması gerekir. Tabi bu tür davalarda nasıl bir karar verildiği de söz konusu kararların sonucunu bilmeyle olacaktır.
Ben böyle bir karara rastlamadım. Ama araştırırsanız belki bu konuda verilmiş bir karar bulabilirsiniz.
Ancak, ben bu konuda olumlu bir karar verilmiş olabileceğini düşünmüyorum. zira sınav başvurusundaki şartlar taşınmamaktadır. 15 gün kalan sınava alınırsa, sonraki 15 gün süre eksiği olanların da alınması ve bunun geriye doğru sürekli sürmesi durumu ortaya çıkar ki, bu da mevzuatta konulan süre şartını anlamsız hale getirir diye düşünüyorum.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17275 Yazan: çiçek_06
çiçek_06 tarafından YÖK Görevde Yükselme konusunda yanıtlandı

muna Yazan:: Konuyla ilgili mahkeme kararı olması için, 15 gün süre eksiği olan kişinin sınava başvurmuş olması, başvurusunun süre sebebiyle reddedilmiş olması ve bu red işlemine karşı dava açılmış olması gerekir. Tabi bu tür davalarda nasıl bir karar verildiği de söz konusu kararların sonucunu bilmeyle olacaktır.
Ben böyle bir karara rastlamadım. Ama araştırırsanız belki bu konuda verilmiş bir karar bulabilirsiniz.
Ancak, ben bu konuda olumlu bir karar verilmiş olabileceğini düşünmüyorum. zira sınav başvurusundaki şartlar taşınmamaktadır. 15 gün kalan sınava alınırsa, sonraki 15 gün süre eksiği olanların da alınması ve bunun geriye doğru sürekli sürmesi durumu ortaya çıkar ki, bu da mevzuatta konulan süre şartını anlamsız hale getirir diye düşünüyorum.

Teşekkürler hocam.

Sayfa oluşturma süresi: 0.582 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.