logo yeni

Görevde yükselme/ünvan değişikliği sınavları farkları nedir?

Çok
1 ay 1 gün önce #16993 Yazan: Frost
Herkese mrb.uzun zamandır araştırdığım sorunumun kaynağını burda bulabileceğimi keşfettim.sadece 2 sorum var şimdiden bilirkişi arkadaşlarımızdan allah razı olsun..
1- Öncelikle ünvan değişikliği sınavının varlığından yeni haberim oldu,görevde yükselme sınavı tam olarak neyi kapsar ,ünvan değişikliği sınavı neyi kapsar?yani hangi amaç için hangine girilmeli?

2- sormamın sebebi ben tsk ya 657 memur olarak ortaokul mezunu GIH sınıfından girdim,kadro/branşım ulaştırma hizmetleri memuru/radyatör tamircisiydi(gih sınıfında böyle bir branş mantıklımıdır?) ve 18 yıldır hala araç bakımda görev yapıyorum.önce düz liseyi 2 sene öncede meslek lisesini bitirip intibakımı yaptım ama derece kademeden başka birşey vermediler.işin kötüsü teknik lise diplomam var,onun gerektirdiği işide yapıyorum,boş THS araç bakım teknisyeni kadrolarıda var ancak varlık içinde yokluk.bu kadrolara geçemiyorum,kurum merkezine kadar aradım birçok yerle konuştum hepside görevde yükselme sınavlarını gösterdi.kurum 3-4 yıldır sınav vs açtığı yok açacakmı onuda bilmiyoruz.yakın zamana kadar sendikamızdan bir memur bey benim görevde yükselme sınavıyla alakam olamayacağını ünvan değişikliği sınavına girmem gerektiğini söyledi.bende ne yapacağımı bilmiyorum artık.dün işyerinde tanıştığım bir memur arkadaş 7 yıl önce ortaokul mezunu olarak YHS de çalışırken meslek lisesi bitirip diplomasını bir dilekçeyle komutanlığa gönderdiğini herhangi bir sınav vs olmadan sınıf ve kadrosunun THS na geçişinin yapıldığını söyledi.bir anlam veremedim yani görevde yükselme/ünvan sınavları hangi tarihten sonra şart koşulmaya başlandı bilmiyorum.bana ne yapmam gerektiğini aydınlatırsanız çok mutlu olurum.şimdiden tş ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 gün önce #16994 Yazan: osman1
Teknisyen kadrosu unvan değişikliği ile atama yapılan bir kadrodur (ilk atama dışında). Teknisyen kadrosuna atanabilmeniz için kurumunuzun unvan değişikliği sınavı açmasını beklemeniz ve sınava girerek başarılı olmanız gerekecektir.
Unvan değişikliği sınavı uygulaması çeşitli değişikliklere uğramış olmakla birlikte 2004 yılı Ekim ayından beri uygulanmaktadır.

Çok
4 hafta 2 saat önce #17003 Yazan: lejyoner
Kurumunuz ünvan değişikliği sınavı açarsa ona girip teknisyen olabilirsiniz.Sınavsız sadece yurttan yetişenler Ünvan alabildi.Normalde sınavsız olmaz.Görevde yükselme ise şube müdürü,şef vs. Olabilmek içindir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Frost

Çok
3 hafta 6 gün önce #17004 Yazan: Frost
Öğrendiğim iyi oldu meğer beni ilgilendirmeyen bir sınavı kovalayıp duruyormuşum.kurum merkezini arayıp bilgi alıcam yarın.çok tşler arkadaşlar

Çok
1 hafta 1 gün önce #17082 Yazan: Frost
Bugün konuşabildim kurumla.son kullanma tarihi yıllar önce geçmiş problemli bir ablayla konuştum daha doğrusu konuşmaya çalıştım.görevde yükselmeye gircen diyo inatla,ünvan değ.sınavına girmem gerekiyormuş dedim dinlemiyo bile,tevekkeli bütün kurum nefret ediyormuş ondan zaten.ben başka bir kurumun merkezinide aramıştım geçen hafta onlarda görevde yüks.sınavıyla işin yok ünvan değ.sınavına giriceksin dediler.sahip çıkanımız işimizi görenimiz yok yeminle,napıcam bilmiyorum.

Çok
1 hafta 10 saat önce #17091 Yazan: metinc
Kurumunuz düzenli olarak unvan değişikliği sınavı açıyorsa sorun yaşamadan başvurabilirsin.

Sayfa oluşturma süresi: 0.657 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.