logo yeni

Bilgisayar Mühendisliğini bitirmiş memur ünvan değişikliği ile PROGRAMCI kadrosu

Çok
6 ay 4 hafta önce - 6 ay 4 hafta önce #16635 Yazan: fatihdlm
2010 yılında Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (şuan ki adı bilgisayar programcılığı) bölümünden mezun oldum 2010 kpss önlisans ile bilgisayar işletmeni olarak üniversiteye atandim. Daha sonra Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü okuyup 2016 yılında mezun oldum. 2012 yılından beri bir Üniversite de bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaktayım. Kurumum programcı kadrosu için unvan değişikliği sınavı ilanına çıktı. Kurum yönetmeliğimizde programcı kadrosu için, "En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yükseköğretim mezunu olup, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı programcı sertifikasına sahip olmak" şartı düzenlenmiş. Ben mezun olduğum bölüm itibariyle bu dersleri zaten fazlasıyla aldım. Programcı kadrosu için başvuruda bulunmam mümkün mü?
Kanun herhangi bir kısıt var mı?
İlginiz icin şimdiden teşekkür ederim
Son Düzenleme: 6 ay 4 hafta önce Düzenleyen:fatihdlm

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 4 hafta önce #16637 Yazan: kuzey
"En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yüksek öğrenim mezunu olmak kaydıyla Milli Eğitim Bakanlığından onaylı programcı sertifikasına sahip olmak ve en az iki programlama dilini ve işletim sisteminin uygulanmasını bildiğini belgelemek,” şartının, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümü ile Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir aday tarafından fazlasıyla karşılanıyor olduğunu düşünüyorum.
Programcı kadrosu için başvuru yapmanıza bu yönüyle bir engel görünmüyor.

Çok
6 ay 4 hafta önce #16638 Yazan: fatihdlm
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.
Mantıken düşündüğümüzde bir problem yok.
Ancak ne yazık ki kaderimiz zamanında memur olmuş anlama ve yorumlama yetisinden yoksun insanların ellerine bırakılmış durumda.
bu konuda İçişleri Bakanlığı 23.01.2018 tarihinde ve Sağlık Bakanlığı da 16.02.2018 tarihinde görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde ilgili maddeyi şu şekilde
“b) Programcı kadrosuna atanabilmek için;
1) (Değişik:RG-23/1/2018-30310) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden ya da Yüksek Öğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen bölümlerin birinden mezun olmak,“ değiştirmiş ve MEB sertifikasının zorunlu olmadığını göstermiştir.
Ama malesef anlamıyorlar ya adam diyorki bize ne içişlerinden bize ne sağlık bakanlığından

Sayfa oluşturma süresi: 0.523 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.