logo yeni

calisanlar2 copy

Fakülte mezunu 399 lu posta dağıtıcıları

Çok
3 yıl 6 saat önce #16509 Yazan: Hkn071
FAKÜLTE MEZUNU DAĞITICILARIN SORUNU NE?

KPSS sınavından yüksek puanlarla ve bin bir ümitlerle tercih ederek atandığımız PTT`de 2012 yılına kadar Posta Dağıtıcıları çalıştıkları süre içinde 4 yıllık fakülteyi bitirip kurumda da 5 yıl hizmetini  tamamlayanlar bir dilekçe ile gişe memurluğuna sınavsız bir şekilde geçiyordu. Sonra PTT anonim şirketi olduktan sonra 399 lu kadrolarda görevde yükselme ve ünvan değişiklerinde yapılan düzenleme ile kurum içi görevde yükselmelerde idari hizmet sözleşmesine geçme şartı koymuştur. Böylece binbir umutla KPSS den PTT yi tercih edenler hayal kırıklığına uğramış oldu. Şimdi ya kadromuzdan vazgeçmek zorundayız ya da dağıtıcı olarak emekliliğe kadar çalışmak zorundayız. Ünvan değişikliği konusunda Başbakanımız Sayın BİNALİ YILDIRIM ın memur-sen'in bir programında fakülte mezunu dağıtıcılar için aynen şöyle  söz vermişti: “genel müdürünüze söyledim; çalışan çalıştığı esnada yüksek okulu bitirip memur statüsüne geçmek isteyenleri de, eldeki münhal müsait kadrolar çerçevesinde hemen gereğini yapacak,bunuda konuştuk bunun da kararının verdik”  UDHB'mız Ahmet ASLAN'ın da PTT nin Anonim Şirketi olma aşamasında bir televizyon programında 399 lu personelin görevde yükselmeleri için vermiş olduğu beyanda: “personel isterse sözleşmeli statüye geçebilecek,isterse geçmeyebilecek. Geçmek zorunda değil. İsterse sözleşmeli statüye geçsin isterse mevcut (399) statüsünde kalsın yükselebilme hakkı var. Personel açısından en ufak bir tedirgin olacak durum yok” ifadeleri videolarda da mevcuttur. Toplamda 1700 kadar 399 lu fakülte mezunu dağıtıcı arkadaşımız mağdur olmuştur. Bizim sorunumuz kadro veya görevde yükselme değil bizim sorunumuz dağıtıcılıktan gişe memurluğuna geçmek yani ünvan değişikliğidir. Gişe memurluğu dağıtıcılıktan bir üst ünvan değildir maddi anlamda da maaşımızda bir artış söz konusu değildir kurumumuza ekstra bir yük getirmeyeceğiz hatta maaşlarımızda bir azalma olacaktır.   

Bu sebepler neticesinde; Posta ve telgraf Teşkilatının gelişen, değişen hizmetleri ve iş

hacmindeki artışlardan ötürü ihtiyaç duyduğu, Gişe /Büro Görevlisi Pozisyonuna;

399 sayılı KHK göre görev yapan 4 yıllık yüksel okul mezunu olup 5 yıl dağıtım

hizmetini​​ yerine ​​getirmiş​​ personelden ​​karşılamasını,

Aksi takdirde mevcut özlük haklarımın korunarak görevde yükselme imkanımızın

devam etmesi için 6475 Sayılı Kanunun Geçici 5. Maddesinin yürürlükten kaldırılmasını ve havuz yolu ile yükselebileceğimiz başka kurumlara nakillerimizin yapılmasını rica ediyoruz.
Sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak sesimizi duyurmanızı rica ediyoruz

Bu iletiye ekli bir görsel var.
Görebilmek için oturum ya da hesap açın.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.124 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.