logo yeni

calisanlar2 copy

belediyelerde açılmayan görevde yükselme sınavı

Çok
3 yıl 3 ay önce #16223 Yazan: hk_61
merhabalar belediyelerde açılmayan görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı için idari mahkemeye başvuru yapan var mı? bilindiği üzere belediyelerin bir çoğu müdürlük kadrolarını vekalet usulü ile doldurmaktadır, bu uygulamada kariyer ve liyakat ilkesine aykırı bir durum olduğu gibi hak yeme, kurum içinde iş barışının kaybolmasına neden olmaktadır. bu konu ile ilgili emsal mahkeme kararları var mı? idari mahkemeye versek ne gibi bir kazanım elde edebiliriz şimdiden vereceğiniz cevaplar için tşkler çalışmalarınızda başarılar dilerim!

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16224 Yazan: semazen
Bu konuda dava açmak boşa kürek çekmek gibi oluyor. Mahkemeler idarenin yerine geçerek görevde yükselme sınavı aç diyemedikleri için yani yerindelik denetimi yapamadıkları için davalar olumsuz sonuçlanıyor. Sonuçta görevde yükselme sınavı açmak yada kadroları vekalet ile doldurmak konusunda idareye bir takdir yetkisi tanınış durumda.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16258 Yazan: hk_61
yazdıklarınız doğru ancak idareye tanınan takdir yetkisi sınırsız değil şeklinde elimde danştay ve ombudsman kararları var

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.157 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.