logo yeni

belediyelerde açılmayan görevde yükselme sınavı

Daha
5 ay 5 gün önce #16223 yazan hk_61
hk_61 konu oluşturdu: belediyelerde açılmayan görevde yükselme sınavı
merhabalar belediyelerde açılmayan görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı için idari mahkemeye başvuru yapan var mı? bilindiği üzere belediyelerin bir çoğu müdürlük kadrolarını vekalet usulü ile doldurmaktadır, bu uygulamada kariyer ve liyakat ilkesine aykırı bir durum olduğu gibi hak yeme, kurum içinde iş barışının kaybolmasına neden olmaktadır. bu konu ile ilgili emsal mahkeme kararları var mı? idari mahkemeye versek ne gibi bir kazanım elde edebiliriz şimdiden vereceğiniz cevaplar için tşkler çalışmalarınızda başarılar dilerim!

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 4 gün önce #16224 yazan semazen
semazen konu cevapladı: belediyelerde açılmayan görevde yükselme sınavı
Bu konuda dava açmak boşa kürek çekmek gibi oluyor. Mahkemeler idarenin yerine geçerek görevde yükselme sınavı aç diyemedikleri için yani yerindelik denetimi yapamadıkları için davalar olumsuz sonuçlanıyor. Sonuçta görevde yükselme sınavı açmak yada kadroları vekalet ile doldurmak konusunda idareye bir takdir yetkisi tanınış durumda.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 ay 3 hafta önce #16258 yazan hk_61
hk_61 konu cevapladı: belediyelerde açılmayan görevde yükselme sınavı
yazdıklarınız doğru ancak idareye tanınan takdir yetkisi sınırsız değil şeklinde elimde danştay ve ombudsman kararları var

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.385 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.