logo yeni

calisanlar2 copy

Mülakat

Çok
3 yıl 2 ay önce #16158 Yazan: aytenduman
Mülakat, aytenduman tarafından oluşturuldu
Merhaba.Üniversitede veri hazırlama kontrol işletmeni olarak çalışmaktayım.Kurumumun Atatürk Üniversitesi'ne yaptırmış olduğu ünvan değişikliği sınavında 78 puan alarak mülakata girmeye hak kazandım.Mülakata sınavda 72 puan alan diğer adayla girdim.Mülakatta bana 72 diğer adaya ise 82 verdiler.İtirazda bulundum.Pazartesi günü mülakat komisyonu tekrar toplancak.Bundan sonraki süreç nasıl olur, dava açsam kazanma ihtimalim nedir? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #16162 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Mülakat konusunda yanıtlandı
Sözlü sınav sonucuna itirazının reddedilmesi durumunda, 60 gün içinde idare mahkemesinde dava açmanız mümkün olabilecektir.

Açacağınız davada nasıl bir sonuç çıkacağını şimdiden tahmin etmek zor. Sunacağınız gerekçeler, dava dosyasında yer alacak diğer bilgi ve belgeler ile mahkemenin değerlendirmesine göre bir karara varılacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aytenduman

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #16209 Yazan: devranbuu
devranbuu tarafından Mülakat konusunda yanıtlandı
yeni konu açmak istemedim..bende 2016 ekim ayında görevde yükselmeye girip birinci oldum ..mülakat yapılmadı ve direk atamam yapılacak ama bekletiyolar..ne zaman sorsam "çalışmalar devam ediyor denilip başka bir şey denilmiyor..11 yıllık memurum kazandığım bu sınavı iptal edip beni mağdur edebilirler mi yoksa mecbur atamamı yapacamlar mı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #16210 Yazan: osman1
osman1 tarafından Mülakat konusunda yanıtlandı
Atama yapılıncaya kadar herşey olabilir tabi. Ancak, göreve başlatmama sebebinin haklı ve hukuki bir gerekçeye dayanmaması durumunda, dava açılarak bazı kazanımlar sağlanabilir diye düşünüyorum.
1 yıl içinde atamam yapılmamış olması ilginç.
Konuyu, memurların müracaat hakkı çerçevesinde kurumunuza yazılı olarak sorarak resmi yolla bilgi almanız da mümkün olabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.130 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.