logo yeni

Ünvan değişikliği sınavı

Daha
1 ay 3 gün önce #16144 yazan Fatihefe71
Fatihefe71 konu oluşturdu: Ünvan değişikliği sınavı
19 Mayıs üniversitesi nde memurum kurumumuz görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı yapacak sınav tarihii 3 Aralık.2017
Sorum, baraj puanı görevde yükselme için 60, ünvan değişikliği için 70 baraj olarak açıklandı.ben ünvan değişikliği sınavına girecem, biz bu işten birşey anlamadik yüksek öğretim kurumları 2014 mevzuatı nı , ünvan değişikliği sınavı için baz almış lar bu ne derece doğru ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 2 gün önce #16145 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Ünvan değişikliği sınavı
Görevde Yükselme Genel Yönetmeliğine göre;
"Ek Madde 3- Bu Yönetmelik kapsamındaki personelin, en az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanmaları, bu Yönetmelikte
belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak unvan değişikliği sınavı sonundaki başarısına göre gerçekleştirilir."
"Yazılı sınav
Madde 12 – ....
Yazılı sınav, yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Yazılı sınavda en az altmış puan alanlar başarılı sayılırlar."

Bu hükümlerde, görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin yazılı sınavlar arasında herhangi bir ayrım yapılmadığı ve her iki yazılı sınav için de başarı puanı şartının 60 olarak belirlendiği görülmektedir.

Genel Yönetmelikte 22 Ekim 2016 tarihinde yapılan değişiklik sonrasında, görevde yükselme sınavında olduğu gibi unvan değişikliği sınavında da yazılı sınav puan şartının 60 olarak aranması gerektiğini düşünüyorum.

(Kurumların özel yönetmelikleri ile yazılı puan barajının yukarı çekilmesine imkan veren herhangi bir hüküm de yok.)

İlgili bir yazı: https://memurunyeri.com/memur/gorevde-yukselme-haberleri/15935-devlet-memurlarinin-unvan-degistirmesi-nasil-olur.html

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.358 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.