logo yeni

ogretmenler gunu

399 sayılı kanuna tabii kadrolarda unvan değişikliği sıkıntısı

Daha
3 ay 3 gün önce #15993 yazan ccengiz001
ccengiz001 konu oluşturdu: 399 sayılı kanuna tabii kadrolarda unvan değişikliği sıkıntısı
Merhabalar,
Ben 399 sayılı khk uygun olarak çalışıyorum. kadrom elektrik teknikeri. 2 yıl önce elektrik - elektronik mühendisliği bitirerek kuruma diplomamı ibraz ettim. 657 ya bağlı çalışan arkadaşlarımızdan farklı olarak sadece derecem değişti ancak mühendislerin almış olduğu herhangi bir zam veya tazminat ödenmemektedir. Ayrıca yakın zamanda bir unvan değişikliği sınavı açılacağına dair de beklentim yoktur. İlk sorum maaş konusunda dava açma yolunu kullansam bir kazancım olur mu? İkinci sorum ise unvan değişikliği sınavının belli periyotlarla açılması gerekmiyor mu? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 3 gün önce #15994 yazan metinc
metinc konu cevapladı: 399 sayılı kanuna tabii kadrolarda unvan değişikliği sıkıntısı
Üst öğrenimi bitirdiğiniz için Yönetim Kurulu dahil olduğunuz gruptaki en yüksek temel ücret geçmemek kaydıyla üst öğrenim dolayısıyla ücretinizi artırabilir. Artırılmaması durumunda bu konuda açacağınız davanın nasıl sonuçlanacağı konusunda şimdiden bir şey söylemek zor.
Öte yandan kurumların belli aralıklarla unvan değişikliği açma zorunluluğu bulunmuyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.