logo yeni

Sağlık lisansiyerliğinden Sosyologluğa geçiş

Daha
3 hafta 1 gün önce #15826 yazan serpilefe
serpilefe konu oluşturdu: Sağlık lisansiyerliğinden Sosyologluğa geçiş
Halk sağlığı müdürlüğünde sağlık lisansiyeri 2/3 Laboratuvar teknikeriyim.Ünvan değişikliği sınavı ile Sosyolog ünvanına geçmek istiyorum.Kayıp veya kazancım nedir?Ne önerirsiniz?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 hafta 16 saat önce #15827 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Sağlık lisansiyerliğinden Sosyologluğa geçiş

serpilefe yazan: Halk sağlığı müdürlüğünde sağlık lisansiyeri 2/3 Laboratuvar teknikeriyim.Ünvan değişikliği sınavı ile Sosyolog ünvanına geçmek istiyorum.Kayıp veya kazancım nedir?Ne önerirsiniz?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sayın SERPİLEFE,

Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan Laboratuvar Teknikeri ile Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapan Sosyolog unvanlı personel arasında 1. ve 2 nci derece kadrolarda yaklaşık 60 TL maaş farkı olabilmekte, Sosyolog ücreti daha fazla olmaktadır. Ek özel hizmet tazminatından yararlanılan yerlerde bu fark daha az olur.
Sosyolog için belirlenen zam ve tazminatlar Teknikere (SH) göre daha yüksek, ek ödeme (sabit döner sermaye) ise daha düşüktür.

Öte yandan, verdiğiniz bilgilerde eğitim durumunuza ilişkin (sağlık lisansiyeri olup tekniker olmak veya sağlık lisansiyeri olup teknik hizmetlerde görev alma hali gibi) net bir sonuç çıkaramadığımdan, maaş farkı hesabını da (SH) tekniker ile (TH) sosyolog unvanına göre yaptım.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 hafta 5 gün önce #15840 yazan serpilefe
serpilefe konu cevapladı: Sağlık lisansiyerliğinden Sosyologluğa geçiş
Merhaba Papatya hn.
SHS lisans mezunuyum.Maaşımıda SHS lisans üzerinden alıyorum. .SHS Lisans ile THS Sosyologu karşılaştırmanız mümkünmü?

Daha
2 hafta 5 gün önce - 2 hafta 4 gün önce #15841 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Sağlık lisansiyerliğinden Sosyologluğa geçiş
Sayın SERPİLEFE,
Sağlık lisansiyeri olarak Laboratuvar Teknikeri kadrosunda çalışan bir memur, unvan değiştirerek Sosyolog kadrosuna geçtiğinde; 2/3'de özel hizmet tazminatı 3 puan, yan ödemesi ise 550 puan artar ve ek ödemesi (sabit döner sermayesi) ise 5 puan azalır. Net maaşı da aylık net (yaklaşık) 4 TL azalır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 hafta 4 gün önce yazan papatya.

Daha
2 hafta 1 gün önce #15853 yazan serpilefe
serpilefe konu cevapladı: Sağlık lisansiyerliğinden Sosyologluğa geçiş
Teşekkürler papatya hn

Sayfa oluşturma zamanı: 0.477 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.