logo yeni

Emsal

Daha
1 ay 3 hafta önce - 1 ay 3 hafta önce #15631 yazan MGÜL33
MGÜL33 konu oluşturdu: Emsal
Herkese merhabalar.emsal ile ilgili bir sorum olacaktı.
Önlisans makine teknikeri olarak 2011 yılı ağustos ayında göreve başladım.1 kademe askerliğimi memur olmadan önce yaptığım için aldım. 1 kademe hazırlık okuduğum için aldım.1 derece devlet vermişti. Şu an 5/1 derece-kademedeyim.(nedense artık terfi ayım 15 mart oldu askerliği 15 ay yaptığım için olabilir, terfimi ilk yıllarda ağustos ayında alıyordum.)
Ayrıca memurluğa başlamadan önce dgs ile makine mühendisliği okumaya başladım.sonra memur oldum.Bir ihtimal bu haziran ayında mezun olabilirim.
Sorum benim emsalim ne olacak acaba?derece kademem emsale takılıp ilerlememe ihtimali varmıdır?
Son Düzenleme: 1 ay 3 hafta önce yazan MGÜL33.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 3 hafta önce #15632 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Emsal
DGS ile Mühendislik okumuş olmanız nedeniyle, lise mezuniyet tarihiniz esas alınmak suretiyle hakkınızda intibak işlemi yapılması gerekeceğini düşünüyorum.

Daha
1 ay 3 hafta önce #15633 yazan MGÜL33
MGÜL33 konu cevapladı: Emsal
Ama memurluğa önlisans mezunu olarak başladım.Acaba emsal hesabı yapılırken benimle birlikte önlisans mezunu olup memuriyete başlayıp hiç ara vermeden lisans eğitimini tamamlayan kişinin derece- kademesimi benim emsalim olur.yani 2007 önlisans başlangıç, 2009 haziran önlisans mezuniyet+3 yıl intibak dahil lisans eğitimi,2012 haziran lisans mezunu mu benim emsalim yoksa 2001 haziran lise mezunu (devamı yukardaki gibi aynı) mu benim emsalim olur.

Daha
1 ay 3 hafta önce #15634 yazan nazli
2007 yılı başlangıç olarak alındığında, askerlik durumunun değerlendirilememesi gibi bir durum da ortaya çıkacaktır. Ayrıca, ön lisana 2 yıl süreli ve lisans 4 yıl süreli olduğundan aradaki kademe farkı (he iki eğitim nedeniyle de ilave 1 derece alınabiliyor olması nedeniyle) sadece 2 kademedir. Emsaliniz iki yıl fazladan okurken siz de 2 yıl çalışıp 2 kademe aldığınızdan, intibak işlemi neticesinde sonuç değişmemiş olacaktır.
Kısaca, mühendislik tamamlamış olmanız, mevcut durumunuzda derece/kademe bakımından herhangi bir değişikliğe neden olmayacaktır diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MGÜL33

Daha
1 ay 3 hafta önce - 1 ay 3 hafta önce #15635 yazan Çiçek034
Çiçek034 konu cevapladı: Emsal

MGÜL33 yazan: Herkese merhabalar.emsal ile ilgili bir sorum olacaktı.
Önlisans makine teknikeri olarak 2011 yılı ağustos ayında göreve başladım.1 kademe askerliğimi memur olmadan önce yaptığım için aldım. 1 kademe hazırlık okuduğum için aldım.1 derece devlet vermişti. Şu an 5/1 derece-kademedeyim.(nedense artık terfi ayım 15 mart oldu askerliği 15 ay yaptığım için olabilir, terfimi ilk yıllarda ağustos ayında alıyordum.)
Ayrıca memurluğa başlamadan önce dgs ile makine mühendisliği okumaya başladım.sonra memur oldum.Bir ihtimal bu haziran ayında mezun olabilirim.
Sorum benim emsalim ne olacak acaba?derece kademem emsale takılıp ilerlememe ihtimali varmıdır?

657/36-Ortak hükümler başlığının A fıkrasının ikinci bendine görede ilaveten 1 derece alırsınız. Burda yazan okullardan mezun olmanız durumunda. Bu burda yazan bölümleri bitiren herkes için geçerli. Bazı kurumlar bunu bilmiyor.
Son Düzenleme: 1 ay 3 hafta önce yazan Çiçek034.

Daha
1 ay 3 hafta önce #15637 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Emsal
Tekniker kadrosuna atandığında ilave 1 derece verilmiş olmasından dolayı, mühendislik mezunu olduğunda yeniden ilave 1 derece verilmez.

Daha
1 ay 3 hafta önce #15639 yazan MGÜL33
MGÜL33 konu cevapladı: Emsal
Arkadaşlar benim hesabım şöyleydi:
benimle birlikte 2009 da önlisans mezunu olarak memurluğa başlayan bir tekniker hiç ara vermeden dgs ile mühendisliğe devam ederse(intibak+2 yıl=3 yıl) 2012 haziranda mezun olur ve 2012 temmuz da göreve başlasa 2017-2012 arası 5 yıl hizmeti olacak.
8-1 den başlayan bir mühendis 5 yıl sonra 7-3 dereceye gelir.1 derece devlet verince 6-3 olur.1 kademe askerlikten dolayı(askerlik 2005 de yapıldı)5-1 olur.1 kademe hazırlıktan dolayı 5-2 olur.yani benim emsalim 5-2 olur.bilmiyorum hesabım doğrumu?

Daha
1 ay 3 hafta önce #15640 yazan nazli

MGÜL33 yazan: Arkadaşlar benim hesabım şöyleydi:
benimle birlikte 2009 da önlisans mezunu olarak memurluğa başlayan bir tekniker hiç ara vermeden dgs ile mühendisliğe devam ederse(intibak+2 yıl=3 yıl) 2012 haziranda mezun olur ve 2012 temmuz da göreve başlasa 2017-2012 arası 5 yıl hizmeti olacak.
8-1 den başlayan bir mühendis 5 yıl sonra 7-3 dereceye gelir.1 derece devlet verince 6-3 olur.1 kademe askerlikten dolayı(askerlik 2005 de yapıldı)5-1 olur.1 kademe hazırlıktan dolayı 5-2 olur.yani benim emsalim 5-2 olur.bilmiyorum hesabım doğrumu?

Emsalinizin askerlik yapacak vakti olmayacağından, askerlik süresini dahil etmeniz uygun olmayacaktır. Ayrıca, üst öğrenimin dgs olması nedeniyle intibak işleminin başlama noktasının farklı olması gerekecektir. Emsale takılmanız da söz konusu olmayacağınızdan, 5/1'de olmanız gerekebilir (hazırlık sınıfının hangi aşamada görüldüğü de önemli tabi)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.454 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.