logo yeni

Ünvan Değişikliği Nitelik Belirtme

Daha
1 ay 3 hafta önce #15627 yazan Çiçek034
Çiçek034 konu oluşturdu: Ünvan Değişikliği Nitelik Belirtme
Merhaba arkadaşlar kurumumuzda ünvan değişikliği ilanına çıkıldı. Ben memur olarak görev yapmaktayım. Ünvan değişikliği sınavına çıkılırken nitelik belirtmeleri yasal mı yönetmelikte böyle bir ibare yok. Yada ben göremedim. Kurumların nitelik belirtmelerindeki yasal dayanak nedir. Nitelik belirtmelerine itiraz etsem sonuç alırmıyım. Nitelik ile ilgili bir dava sonucu varmıdır. Olumlu olumsuz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 3 hafta önce #15628 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Ünvan Değişikliği Nitelik Belirtme
Kurumlar ihtiyaçları doğrultusunda kanun ve yönetmeliklere aykırı olmamak kaydıyla unvan değişikliği için belirli nitelikler talep edebiliyorlar.Bu konuda açacağınız dava ne sonucu ne olur bir şey söylemek mümkün değil. Bu konuda bulabildiğim bir davaya aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz:

https://memurunyeri.com/memur/gorevde-yukselme-haberleri/7510-oz-gelirden-maas-alan-personelin-unvan-degisikligi-sinavina-girmesine-iliskin-mahkeme-karari.html

Daha
1 ay 3 hafta önce #15629 yazan Çiçek034
Çiçek034 konu cevapladı: Ünvan Değişikliği Nitelik Belirtme

metinc yazan: Kurumlar ihtiyaçları doğrultusunda kanun ve yönetmeliklere aykırı olmamak kaydıyla unvan değişikliği için belirli nitelikler talep edebiliyorlar.Bu konuda açacağınız dava ne sonucu ne olur bir şey söylemek mümkün değil. Bu konuda bulabildiğim bir davaya aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz:

https://memurunyeri.com/memur/gorevde-yukselme-haberleri/7510-oz-gelirden-maas-alan-personelin-unvan-degisikligi-sinavina-girmesine-iliskin-mahkeme-karari.html

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Mahkeme kararında kurumun sınırlayıcı tavrı yüzünden hukuka uyarlılık bulunmamakta deniyor.
Benim durumumda benzer durumda.
Öte yandan 657/71 de kanunda veya kuruluş kanunlarında belirtilen niteliklere sahip olma şartır. deniyor. Burda belirtilen nitelikler ile kurumun ilana cıktığı sınavda belirttiği nitelikler aynı şey mi oluyor.

Daha
1 ay 3 hafta önce #15630 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Ünvan Değişikliği Nitelik Belirtme
Orada bahsedilen bir kadroya atanabilmek için gerekli niteliklerin taşınması zorunluluğudur. Örneğin tekniker olmak için iki yıllık meslek yüksekokul mezuniyetinin şart olması vs. Kurumunuz ilanında aranan nitelikler bu kapsamda ise yapacak bir şey kalmıyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.379 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.