logo yeni

190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO

Daha
1 ay 1 hafta önce #15421 yazan semu67
semu67 konu oluşturdu: 190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO
MERHABA BEN 3713 SAYILI KANUN İLE MEMUR OLARAK ATANDIM. 190 KHK. İLE OKULUMUZA İSTİNADEN VERİLMESİ GEREK KADROMUZU ŞUANA AÇIK KADRO OLMADIĞI İÇİN PERSONEL VEREMİYOR. BEN MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM YANİ TEKNİSYEN KADROSU BAKANLIĞIMIZDA VAR AMA AÇIK YOKMUŞ BEN BU HAKKIMDAN YARARLANABİLMEM İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMIDIR? KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE HİÇ BİRŞEY GÖZETMEKSİZİN VERİLMESİ GEREKTİĞİ YAZIYOR.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 1 hafta önce #15422 yazan metinc
metinc konu cevapladı: 190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO
668 sayılı KHK ile 3713 e eklenen geçici 15 inci maddeye göre, 27 Temmuz 2016 tarihinden önce 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında göreve başlatılan şehit ailesi, gazi, harp ve vazife malulü ile terör mağduru personel, öğrenim durumları itibarıyla kazandıkları unvanlara ilişkin kadro veya pozisyonlara sınava tabi olmaksızın atanabilecek. Tabi sizin kurumda ihraz ettiğiniz unvana ilişkin boş kadro yoksa sıkıntı oluyor. Ancak kanun düzenleyici bu durumda olanların başka kurumlarda ihraz ettikleri unvanda bir kadroya atanabileceğini de düzenlemiş bulunuyor. Yani boş teknisyen kadrosu olan bir kuruma kontenjan sınırına bağlı olmaksızın atanabilirsiniz.

Öte yandan boş teknisyen kadrosu olmayan bir bakanlık olması garip görünüyor. Küçük kurumlar dışında hemen her bakanlıkta muhtemelen boş teknisyen kadrosu bulunur diye tahmin ediyorum. Bu durumu bakanlığınızın personel biriminden kesinleştirmenizi öneririm.

Yinede kadro yok ise boş teknisyen kadrosu olan bir kuruma naklen atanmak için uğraşabilirsiniz.

Daha
1 ay 1 hafta önce #15423 yazan semu67
semu67 konu cevapladı: 190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO
VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT PERSONELLE GÖRÜŞTÜĞÜMDE KADRO GELİNCE VERİLECEK DİYOR AMA TARİH YOK VAR OLDUĞU İÇİNDE BAŞKA BAKANLIĞA GEÇİR OLMADIĞINI SÖLÜYORLAR BEN BUNUN İÇİN BAŞKA BİR YERE MÜRACAT ETME HAKKIM VARMI_?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.400 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.