logo yeni

Görevde Yükselme Sınavına Girme ve Atanma

Daha
11 ay 3 gün önce #15106 yazan molucay
molucay konu oluşturdu: Görevde Yükselme Sınavına Girme ve Atanma
Belediyede 2 yıldan beri şef olarak görev yapmaktayım. Görevde yükselme sınav yazısı geldi. Görevde yükselme yönetmeliğinde 2 yıl şef olarak görev yapma şartı ile görevde yükselme sınavına girerek müdür olabileceğim yazmaktadır. Ben 1998 yılından 2012 yılına kadar muvazzaf Uzman Jandarma olarak görev yaptım. Buradan da istifa ederek Belediyede memur olarak çalışmaya başladım. 2 yıl öncede şef oldum. Şimdi ben müdür olmak için görevde yükselme sınavına girebilir miyim. Kazanırsam müdür olarak atamam yapılır mı? Daha önceki hizmetlerim 657 DMK'nun 68 b maddesi kapsamında değerlendiril mi.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
11 ay 3 gün önce #15107 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Görevde Yükselme Sınavına Girme ve Atanma
Uzman Jandarma olarak geçen sürelerin tamamı 68/B'de değerlendirilir. Hizmet süreniz toplamı 8 ila 10 yıl aralığında olduğundan, lisans mezunu olmanız ve sınav duyurusunda varsa aranan diğer şartlara sahip olmanız durumunda, 3 veya 4 üncü dereceli müdür kadrosuna atanabilirsiniz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: molucay

Daha
11 ay 3 gün önce - 11 ay 3 gün önce #15108 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Görevde Yükselme Sınavına Girme ve Atanma
Mahalli idarelerde müdür olabilmek için aranan şartlar:

1) 657 sayılı Kanunun 68 inci maddesinin ( B ) bendinde belirtilen atanma şartlarını taşımak,
2) Fakülte veya en az dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,
3) Ekli (1) sayılı listede sayılan ve teknik öğrenim gerektiren müdürlüklere atanabilmek için; yükseköğretim kurumlarının, kadronun görev alanı ile ilgili eğitim ve öğretimde bulunan en az dört yıllık bölümlerinden veya bu bölümlere denkliği kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak,
4) Ekli (2) sayılı listede sayılan müdürlükler için son müracaat tarihi itibariyle iki yılı uzman, sivil savunma uzmanı, şef, ayniyat saymanı, kontrol memuru, eğitmen veya muhasebeci kadrosunda çalışmış olmak,
Son Düzenleme: 11 ay 3 gün önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: molucay

Sayfa oluşturma zamanı: 0.371 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.