logo yeni

calisanlar2 copy

Belediyelerde Görevde yükselme ve ünvan değişikliği

Çok
4 yıl 2 ay önce #14881 Yazan: hkan
Belediyeler de görevde yükselme ve ünvan değişikliği için belediye tarafından yapılması gereken işlemler nelerdir. Bilgisi olan arkadaşlardan cvp bekliyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 ay önce - 4 yıl 2 ay önce #14882 Yazan: Kül Tigin
Belediye tarafından yapılması gereken işlemler zaten yönetmeliğin 11 inci maddesinde sayılmıştır:

Duyuru ve başvuru
MADDE 11 – (Başlığı ile birlikte değişik:RG-7/5/2014-28993)

(1) Görevde yükselme suretiyle atama yapılacak boş kadroların sınıfı, unvanı, derecesi, hangi birimde bulunduğu ve aranacak şartlar, her yılın 15 Ocak tarihine kadar duyurulur. İlgililerin müracaatları 1 Şubat tarihine kadar alınır. Duyuruda yazılı sınava ilişkin olarak Bakanlıkça belirlenen konu başlıklarına yer verilir.

(2) İlan edilen boş kadrolar için belirlenen başvuru tarihinin son günü itibarıyla aranan nitelikleri taşıyan personel, başvuru şartlarını taşıdığı farklı unvanlı kadrolardan sadece biri için duyuruda belirtilen şekilde başvuruda bulunabilir. Başvurular, ilanda belirtilmesi şartıyla elektronik ortamda da yapılabilir.

(3) Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanların da başvuruda bulunarak sınava katılmaları mümkündür.

(4) Aday memurlar bu kadrolar için başvuruda bulunamazlar.

(5) Mahalli idarelerin personel işlerinden sorumlu birimlerine yapılan başvurular incelenerek, aranan şartları taşıyanlar kurumlarınca 15 Şubat tarihine kadar resmi internet sitelerinde ilan edilir. Görevde yükselme sınavına katılma şartlarını taşımayanlara durumu gerekçesi ile bildirilir. Söz konusu listeye ilişkin olarak ilan tarihinden itibaren beş iş günü içinde ilgili mahalli idarenin sınav kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar beş iş günü içinde ilgili sınav kurulunca sonuçlandırılır.

(6) Bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelin, görevde yükselme suretiyle atamalarının yapılması amacıyla, ilgili mahalli idareler her yılın Şubat ayı sonuna kadar görevde yükselmeye ilişkin yazılı sınava tabi tutmak istedikleri personelin niteliklerini ve sayısını valiliklere bildirir. Valiliklere gelen listeler birleştirilerek tek liste halinde en geç 15 Mart tarihine kadar Bakanlığa gönderilir.

(7) Yazılı sınavlara katılacakların listesi Bakanlık tarafından sınavı yapacak kuruma bildirilir.

Ayrıca konuyla ilgili olarak yılbaşında mahalli idareler genel müdürlüğü tarafından muhtemelen bir genelge yayınlanabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 4 yıl 2 ay önce Düzenleyen:Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 ay önce #14885 Yazan: hkan
Teşekürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.