logo yeni

calisanlar2 copy

Uzman erbaşın koruma güvenlik görevlisi olması

Çok
7 yıl 5 ay önce #1479 Yazan: uzmanerbas
TSK'da 3 yıl uzman çavuş olarak çalıştıktan sonra başka bir kurumda yardımcı hizmetler sınıfında dağıtıcı kadrosuna kendi isteğim ile atandım. Görevde yükselme sınavına girmeden koruma güvenlik görevlisi kadrosuna atanabilirmiyim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce - 7 yıl 5 ay önce #1483 Yazan: Kül Tigin
Devlet Personel Başkanlığı 2008 yılında vermiş olduğu bir görüşte "uzman erbaş olarak görev yapmış personelin, genel hükümlere göre koruma ve güvenlik görevlisi kadrosu ile bu kadroyla aynı düzeyde görev olan memur, veznedar, veri hazırlama ve kontrol işletmeni gibi kadrolara atanmalarının mümkün olduğu" nu belirtmiştir.

Dolayısıyla, kurumunuzun görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde "koruma ve güvenlik görevlisi" kadroları için aranan diğer şartları da taşıyor iseniz, görevde yükselme sınavına girmeden atanmanızın kurumun takdirinde olduğunu düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 7 yıl 5 ay önce Düzenleyen:Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 10 ay önce #7109 Yazan: lionyilmaz6728
yENİ GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNDE: İLGİNÇ BİR İBARE VAR.BU İBAREYİ KOYULAŞTIRIYOR,YATIK HALE GETİRİYOR VE ALTINI ÇİZİYORUM.lÜTFEN DİKKAT:

"MADDE 22 (1) 5 inci maddede belirtilen hizmet grupları arasındaki geçişler aşağıdaki esaslara göre yapılır.

a) Aynı hizmet grubunun alt görev grubunun içinde yer alan aynı düzeydeki görevlerden bu görev grubu içindeki üst bentlerde yer alan görevlere sınavla; aynı veya daha alt bentlerde sayılan görevlere ise bu görev için aranan şartları taşımak kaydıyla sınavsız atama yapılabilir.

b) Hizmet grupları arası görevde yükselme niteliğindeki geçişler ve alt gruptan üst gruplara geçişler görevde yükselme sınavına tabidir. Ancak ilgilinin talebi üzerine, Bakanlıkta veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında daha önce asaleten bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan ve hizmet şartı aranmadan atama yapılabilir.......:@. b: bendinde altı çizil alanda belli olmuş on a göre hareket edebilirsiniz
lionyilmaz6728
lionyilmaz6728's Avatar
ÇEVRİMDIŞI
Taze Forumcu
Gönderiler: 12
Başarı: 0

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 9 ay önce #7650 Yazan: lionyilmaz6728
UZMAN ERBAŞLARIN MÜBAŞİRLİKTEN GİH SINIFINA GEÇMESİ İLE İLGİLİ ADALET BAKANLIĞI’NIN CEVABI


[ 20 Mayıs 2014, Salı – 10:45 ]
Sendikamız tarafından, 17.03.2014 tarih ve 120 sayılı yazı ile 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanuna tabi “Uzman Erbaş” olarak görev yapmakta iken, mevcut görevlerinden ayrılarak Adalet Bakanlığında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi yardımcı hizmetler sınıfında “Mübaşir” unvanında göreve başlayan personelden Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilen personel olup olmadığı, bu geçişler için herhangi bir kriterin belirlenip belirlenmediği ve ayrıca Bakanlık bünyesinde görev yapan diğer personel için aynı şekilde bir yükselmenin olup olmayacağı hususunda bilgi istenilmiştir.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 03.05.2014 tarih ve 14897 sayılı cevabi yazısında; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 92 nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan hüküm kapsamında diğer personel kanunlarına tabi personelden, kendi istekleriyle görevden ayrılmış olanların adı geçen Kanuna tabi kurumlardaki kadrolara atanabilmelerine imkan sağlandığı ve ayrıca yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan ve daha önce genel idari hizmetleri sınıfında memuriyeti bulunmayan personelin, genel idari hizmetleri sınıfında bir göreve atanmaları ise ancak görevde yükselme sınavına girmeleri ve başarılı olmaları halinde mümkün olacağı belirtilmektedir.

Ayrıca yine yazıda belirtilen belirli şartları taşımak kaydıyla, koruma ve güvenlik görevlisi kadroları ile kurumların görevde yükselme yönetmelikte bu düzeyde belirledikleri diğer kadrolara atanmalarının mümkün olduğu belirtilmiş ve açıktan ve yeniden Kurum bünyesine yapılan personelin, atanmadan önceki görevindeki hizmet sınıfı da göz önünde bulundurularak, koruma ve güvenlik görevlisi kadroları ile aynı düzeyde bulunan genel idari hizmetler sınıfında bulunan diğer kadrolara atanmalarının mümkün olduğu ifade edilmiştir.

Adalet Bakanlığı'nın konuyla ilgili yazısını görmek için tıklayınız

Araştırın derim önemli.....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #8350 Yazan: kürşatbozkurt
Merhabalar bu uzman çavuş arkadaş bura girerken MÜNHAL bulunan kadroya atanmak istiyor. atandığı kadro YH ise GİH geçmek için sınav olması lazım
şayet olmazsa ilk atanırken GİH atanırdı sonradan hülle yapılmış gibi olur

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #8351 Yazan: scandisk
uzman çavuş memur kadrosuna atanabiliyor normalde. ama ilk defa yh bir kadroya atansa bile gih kadroları kazanılmış hak niteliğindedir. sınavsız bir şekilde memur kadrosuna atanabilmesi lazım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.162 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.