logo yeni

calisanlar2 copy

Bld.BŞk. Yrdlığına atanma ve İmar Müdürlüğüne Atanma

Çok
4 yıl 9 ay önce #13439 Yazan: Blade-19
1- 2 yıllık harita teknikeri 2008 de bitirmiş ve sonradan lisans kamu yönetimi bitirmiş Belediyede İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne atanma şartını taşımaktamıdır.
2-İmar ve şehircilik müdürlüğünün bağlı olduğu Belediye Başkan yardımcısının da nitelik taşıması gerekiyormu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 9 ay önce #13440 Yazan: nazli
“Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik”te, “Ekli (1) sayılı listede sayılan ve teknik öğrenim gerektiren müdürlüklere atanabilmek için; yükseköğretim kurumlarının, kadronun görev alanı ile ilgili eğitim ve öğretimde bulunan en az dört yıllık bölümlerinden veya bu bölümlere denkliği kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak,” gerektiği de belirtilmiş ve ekli 1 sayılı listede “İmar ve Şehircilik Müdürü”ne de yer verilmiştir.
Bu çerçevede, 2008 yılında 2 yıllık harita teknikerliği bölümünü ve daha sonra da lisans kamu yönetimi bölümünü bitiren personelin, diğer şartları taşısa bile Belediyede İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne atanamayacağını düşünmekteyim.
Öte yandan, İmar ve Şehircilik Müdürünün bağlı olduğu Belediye başkan yardımcısının da aynı nitelikleri taşıması gerekmiyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.