logo yeni

calisanlar2 copy

Görevde

Çok
4 yıl 11 ay önce #13277 Yazan: Gölgedar
Görevde, Gölgedar tarafından oluşturuldu
Merhaba,
Yaklaşık 1 yıl önce çalıştığım kurumun (üniversite) Görevde Yükselme Sınavlarına girdim. (Şeflik kadrosu için) Ancak sınavda başarısız oldum. Normal 70 barajını bile geçemedim. 3 ay önce çalıştığım birimin müdürü atamayla daha bir fakülteye dekan olarak atandı. Beni, yeni atandığı fakülteye fakülte sekreteri yapmak için görüş bildirdi ve rektörlük önce ilgili fakülteye naklimi yaptı, sonrada vekaleten fakülte sekreterliğimi onayladı. Halen vekaleten fakülte sekreterliği görevini yapmaya devam ediyorum. Mevzuat gereği 3 ay vekaletten sonra makam tazminatı almaya başlayacağım. (15 Nisan 2016'dan itibaren)
Şimdi sorunum şu; Eğitim ve kıdem olarak Fakülte Sekreterliğine asil olarak atanmak için engelim yok. Ancak tarafıma söylenen, görevde yükselme sınavında başarısız olduğum için asil olarak atanamayacağım, vekaleten fakülte sekreterliğine devam edebileceğim yönünde. Fakülte sekreteri olmak iyi bir şey ama benim böyle bir talebim olmadı. 4 yıldır beraber çalıştığımız müdürümüz, dekan olunca benimle çalışmaya devam etmek istedi ve fakülte sekreteri yaptı. (ki bende müdürümüzün böyle bir talepte bulduğunu sonradan öğrendim.)
Bu durum bazı sorunları da beraber getirdi. Bazı arkadaşlarımız (haklı olarak) fakülte sekreteri olduğum için itiraz dilekçesi vermişler. (Bizim hakkımızda diye). Hatta ufak tefek mobbing olarak nitelendirilebilecek uygulamalara maruz kalmaya başladım.
Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Yorum ve cevaplarınız için teşekkür ederim...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #13278 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Görevde konusunda yanıtlandı
Üst kademe görevlere vekaleten atama konusu ilgi amirlerin takdirindedir. Atamanız usulüne uygunsa görev yapmaya dev am edin. Arkadaşlarınızın bzim hakkımızdı demesinden de birşey çıkmaz sanırım. Takdir hakkı sizin için kullanılmış.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #13279 Yazan: feylesof
feylesof tarafından Görevde konusunda yanıtlandı
Bazı durumlarda empati yapmak lazım. Acaba siz onların yerinde olsanız ve tepeden biri gelip atansa ne düşünürdünüz? Ya da onlar kendilerine böyle bir atanma teklifi gelse hakkım değil diye çevirirlermiydi?

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #13284 Yazan: Gölgedar
Gölgedar tarafından Görevde konusunda yanıtlandı
Evet haklısınız onlar için tepeden inme olarak atandım. Ancak benim fakülte sekreteri olmak için bir talebim kesinlikle olmadı. Hatta temmuz 2016'da yada ocak 2017 de emeklili olacağım ve bunu biliyorlar. Burada asıl sorun, amirin takdiri ile fakülte sekreterliğine atandığım için insanların (bir sonuç çıkmayacağını bile bile) dilekçe vermeleri. Benim talebim ise ya asaleten atayın, ya da vekaleti kaldırıp eski görev yerime geri gideyim. Vekil olarak atandığım ve anlamsız bir şeklide asil kadroyu vermedikleri için kendimi diken üzerinde hissediyorum. Bir de diğer personel arkadaşların yarattığı gereksiz gerginliklerden dolayı biraz huzursuzum...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.142 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.