logo yeni

calisanlar2 copy

3 Üst Derece

Çok
4 yıl 4 ay önce #11048 Yazan: bymemur
bymemur tarafından 3 Üst Derece konusunda yanıtlandı

papatya Yazan::

bymemur Yazan::

papatya Yazan::

bymemur Yazan:: Atama yapılmadan önce 45. maddeye istinaden aradaki 4 derce farka bakılarak 36. maddenin uygulanmama ve dolayısıyla atama yapılmama durumu var mıdır? (önce atanma daha sonra derece verilmesi durumu olabilir mi?)
Teşekkürler..


Sayın BYMEMUR,
45 inci madde kapsamında üst dereceye atama konusunda kurumun takiri olacağı gibi, bu atamanın maddi açıdan size bir yararı ya da zararı da olmayacaktır. Öte yandan, mutlaka 3 derece üst kadroya atama yapma zorunluluğu olmadığı gibi, 2 ya da 1 derece üste de atama yapılabilir. 9 uncu dereceden 6 ncı dereceye atama yapılabileceği gibi, 8 inci dereceden de 6 ncı dereceye atama yapılabilir. Kurum boş kadro durumuna da bakarak değerklendirme yapılabilecektir.


Daha önceden ilan edilen kadro 5. Derece... 6, 7 ya da 8. derece olsa idi dediğiniz gibi olabilirdi. ama ilan edilen kadro 5. dereceden tekniker kadrosu..


Sayın BYMEMUR,
Diğer şartları taşıyorsanız, Tekniker kadrosuna atandığınızda önce bir derece ilave edilmek suretiyle memuriyet başlangıç dereceniz belirlenmek suretiyle atamanız yapılacaktır. Bu durumda da 8 inci dereceye ulaşabiliyorsanız 5 inci derece bir kadroya doğrudan atanmanıza engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak, daha önce de belirttiğim üzere, böyle bir atama konusunda kurumunuzun zorunluluğu bulunmamaktadır.


Kanun hükümleri buna olanak verecekse buna rağmen kurumun keyfi olarak es geçmesi mümkün müdür

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 4 ay önce #11049 Yazan: papatya
papatya tarafından 3 Üst Derece konusunda yanıtlandı

bymemur Yazan::

papatya Yazan::

bymemur Yazan::

papatya Yazan::

bymemur Yazan:: Atama yapılmadan önce 45. maddeye istinaden aradaki 4 derce farka bakılarak 36. maddenin uygulanmama ve dolayısıyla atama yapılmama durumu var mıdır? (önce atanma daha sonra derece verilmesi durumu olabilir mi?)
Teşekkürler..


Sayın BYMEMUR,
45 inci madde kapsamında üst dereceye atama konusunda kurumun takiri olacağı gibi, bu atamanın maddi açıdan size bir yararı ya da zararı da olmayacaktır. Öte yandan, mutlaka 3 derece üst kadroya atama yapma zorunluluğu olmadığı gibi, 2 ya da 1 derece üste de atama yapılabilir. 9 uncu dereceden 6 ncı dereceye atama yapılabileceği gibi, 8 inci dereceden de 6 ncı dereceye atama yapılabilir. Kurum boş kadro durumuna da bakarak değerklendirme yapılabilecektir.


Daha önceden ilan edilen kadro 5. Derece... 6, 7 ya da 8. derece olsa idi dediğiniz gibi olabilirdi. ama ilan edilen kadro 5. dereceden tekniker kadrosu..


Sayın BYMEMUR,
Diğer şartları taşıyorsanız, Tekniker kadrosuna atandığınızda önce bir derece ilave edilmek suretiyle memuriyet başlangıç dereceniz belirlenmek suretiyle atamanız yapılacaktır. Bu durumda da 8 inci dereceye ulaşabiliyorsanız 5 inci derece bir kadroya doğrudan atanmanıza engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak, daha önce de belirttiğim üzere, böyle bir atama konusunda kurumunuzun zorunluluğu bulunmamaktadır.


Kanun hükümleri buna olanak verecekse buna rağmen kurumun keyfi olarak es geçmesi mümkün müdür


Sayın BYMEMUR,

Bu konudaki düzenleme memura bir hak tanıma şeklinde olmadığından, sadece kurumun kadro derecesi durumuna göre memuru atamaya imkan vermesine yönelik olduğundan, kurumu zorlayacak ya da kanuna aykırı hareket etti denilebilecek bir durumdan söz edilemeyecektir. Sizin 5 inci derecede olmanız ya da 8 inci derecede olmanız hakkınızda hiçbir hak kaybı doğurmayacağından, kurumun 5. dereceye sizi atamaması kanun bakımından da sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. 5. dereceye atansanız dahi bu sizin için kazanılmış hak olmayacak ve maddi bakımdan bir anlam da ifade etmeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #11074 Yazan: bymemur
bymemur tarafından 3 Üst Derece konusunda yanıtlandı
Sonuç itibariyle; tercih ekranında kazanılmış hak aylık derecemin 9 olmasından bahisle 5. dereceli tekniker kadrolarını tercih edemiyor olmam doğru bir uygulama mı? (yaptığım görüşmelerde 36 A/4. maddesi kapsamında bir derece, atandıktan sonra alınır denilmektedir)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #11075 Yazan: papatya
papatya tarafından 3 Üst Derece konusunda yanıtlandı

bymemur Yazan:: Sonuç itibariyle; tercih ekranında kazanılmış hak aylık derecemin 9 olmasından bahisle 5. dereceli tekniker kadrolarını tercih edemiyor olmam doğru bir uygulama mı? (yaptığım görüşmelerde 36 A/4. maddesi kapsamında bir derece, atandıktan sonra alınır denilmektedir)


Sayın BYMEMUR,

Kazanılmış hak aylık dereceniz 9 ise, 9-8-7 ve 6 ncı dereceli kadrolara atanmanız mümkün olabilecektir. Öte yandan ilave 1 dereceden, (belirttiğiniz durumda) Tekniker kadrosuna atanmanız halinde yararlanmanız mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #11081 Yazan: Edirneden
Edirneden tarafından 3 Üst Derece konusunda yanıtlandı
Merhabalar. Bir üniv Hastanesinde hizmetli kadrosunda çalışıyorum. Çalıştığım üniversitede Mart ayinda gys yapıldı ve 8/1 memurluk kadrosuna yükselmeye hak kazandım. Bilindiği üzere memurluk ve şef ünvanlarına yükselmek için mülakat şartı yok fakat müdürlük sınavına girenler mülakata tabi tutuluyor. Şuan üniversitemizde müdürlük mülakatlarının ne zaman yapılacağı belli olmadı. Acaba benim durumunda olanların atamalarını yapmak için müdürlük mülakatlarının sonuçlanmasını bekleyebilir lermi? ..Yoksa böyle bir zorunluluk olmadan bizim atamaları önce yapıp aradan çıkarırlar mı? Bir diğer merak ettiğim husus, ben şuan maaş derecesi olarak 11/1 yim. Memurluk atamam yapıldıktan sonra yine aynı dereceden mi maaş alacağım ?..yoksa 8/1 indenmi? ..cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #11082 Yazan: nazli
nazli tarafından 3 Üst Derece konusunda yanıtlandı
Memurluk için yapılan görevde yükselme sınavının sonucu belli olmuşsa, atama yapmak için başka bir sınavın sonucunun belli olmasını beklemeye gerek olmaz. Başarı sıralaması belli olduktan sonra en kısa süre içerisinde atama yapılması gerekir. Atamanızın çok fazla geciktirileceğini düşünmüyorum.
Kazanılmış hak aylık dereceniz 11 olduğundan, 3 derece ilerideki bir kadroya atanmanız mümkün olabilmekle birlikte, aylık ücretiniz kazanılmış hak aylık derece/kademenize göre ödenecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.150 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.