logo yeni

ziraat bankası'nda çalışılan süreler

Daha
3 yıl 2 hafta önce #7493 yazan ymermer
ymermer konu oluşturdu: ziraat bankası'nda çalışılan süreler
Şu an bir kamu kurumunda Uzman Yardımcısı'yım. Daha önce bir kamu iktisadi teşekkülü olan Ziraat Bankası'nda 6,5 sene çalıştım.

657 devlet memurları Kanunu'nun 4. maddesine göre kitlerde çalışanlar memur sayılmaktadır. Ayrıca aynı kanunun 36/c maddesinin 6. bendinde "Bu kanunun 4 üncü ve 237 nci maddesinin (e) fıkrasına göre sözleşme ile istihdam edilenlerin, memuriyete geçirilmeleri halinde, sözleşmeli olarak geçirdikleri hizmet süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir." ifadesi yer almaktadır.

Bu noktalardan hareketle bu kurumda çalıştığım süreler derece ve kademeden sayılır mı? bu konuda ne yapabilirim.

(not: aynı durumda olan ziraat bankasından istifa eden bir arkadaşım dhmi kurumunda memur olarak göreve başladı. onun 3 sene hizmeti derece ve kademesinde sayılmıştır.)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #7494 yazan narmenx
narmenx konu cevapladı: ziraat bankası'nda çalışılan süreler
Daha önce bu yönde bir çalışma sitemiz tarafından yayınlanmış olup,aşağıda verilen link sanırım sizin sorunuza cevap olacaktır.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kadro-hizmet-ve-intibak/5492-memur-kadrosuna-atanan-personelin-sozlesmeli-askerlik-ve-ozel-sektor-surelerinin-degerlendirilmesi.html

ymermer yazan: Şu an bir kamu kurumunda Uzman Yardımcısı'yım. Daha önce bir kamu iktisadi teşekkülü olan Ziraat Bankası'nda 6,5 sene çalıştım.

657 devlet memurları Kanunu'nun 4. maddesine göre kitlerde çalışanlar memur sayılmaktadır. Ayrıca aynı kanunun 36/c maddesinin 6. bendinde "Bu kanunun 4 üncü ve 237 nci maddesinin (e) fıkrasına göre sözleşme ile istihdam edilenlerin, memuriyete geçirilmeleri halinde, sözleşmeli olarak geçirdikleri hizmet süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir." ifadesi yer almaktadır.

Bu noktalardan hareketle bu kurumda çalıştığım süreler derece ve kademeden sayılır mı? bu konuda ne yapabilirim.

(not: aynı durumda olan ziraat bankasından istifa eden bir arkadaşım dhmi kurumunda memur olarak göreve başladı. onun 3 sene hizmeti derece ve kademesinde sayılmıştır.)


Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #7495 yazan metinc
metinc konu cevapladı: ziraat bankası'nda çalışılan süreler
Ne yazıkki bu süreler anlamsız bir şekilde değerlendirilmeye alınmıyor. Dava açarsan bir kazanım elde edebiliyorsun yoksa zor. Ha kurum bir iyiniyet gösterip değerlendirirse o başka

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #7496 yazan narmenx
narmenx konu cevapladı: ziraat bankası'nda çalışılan süreler
Ayrıca verdiğim bu link size daha da yardımcı olacaktır.

http://memurunyeri.com/memur/goruslerimiz/6571-kit-lerde-sozlesmeli-olarak-calisilan-surelerin-memuriyette-degerlendirilmesi.html

narmenx yazan: Daha önce bu yönde bir çalışma sitemiz tarafından yayınlanmış olup,aşağıda verilen link sanırım sizin sorunuza cevap olacaktır.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kadro-hizmet-ve-intibak/5492-memur-kadrosuna-atanan-personelin-sozlesmeli-askerlik-ve-ozel-sektor-surelerinin-degerlendirilmesi.html

ymermer yazan: Şu an bir kamu kurumunda Uzman Yardımcısı'yım. Daha önce bir kamu iktisadi teşekkülü olan Ziraat Bankası'nda 6,5 sene çalıştım.

657 devlet memurları Kanunu'nun 4. maddesine göre kitlerde çalışanlar memur sayılmaktadır. Ayrıca aynı kanunun 36/c maddesinin 6. bendinde "Bu kanunun 4 üncü ve 237 nci maddesinin (e) fıkrasına göre sözleşme ile istihdam edilenlerin, memuriyete geçirilmeleri halinde, sözleşmeli olarak geçirdikleri hizmet süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir." ifadesi yer almaktadır.

Bu noktalardan hareketle bu kurumda çalıştığım süreler derece ve kademeden sayılır mı? bu konuda ne yapabilirim.

(not: aynı durumda olan ziraat bankasından istifa eden bir arkadaşım dhmi kurumunda memur olarak göreve başladı. onun 3 sene hizmeti derece ve kademesinde sayılmıştır.)


Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.346 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.