logo yeni

intibak

Çok
2 ay 1 hafta önce #16966 Yazan: ryazar
intibak, ryazar tarafından oluşturuldu
İyi günler arkadaşlar düz lise mezunu olan bir kişi (kadrosu memur) daha sonra memuriyette iken meslek lisesini bitirir ise intibak yapılır mı? yapılmaz mı?, veya meslek lisesi düz lise üzerine bir üst öğrenimmidir.? Bu konu hakkında herhargi bir kanun,yönetmelik,tüzük,KHK vb. varmıdır.? Saygılar...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 1 hafta önce #16968 Yazan: osman1
osman1 tarafından intibak konusunda yanıtlandı
Konuya ilişkin olarak Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu tarafından verilmiş olan bir karar örneğine göre değerlendirme yapılabilir.

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/yargi-kararlari/kadro-hizmet-ve-intibak/299-lise-mezunu-memurun-ticaret-lisesini-bitirmesi-halinde-baslangic-derecesi.html

Çok
1 ay 4 gün önce #17071 Yazan: Frost
Frost tarafından intibak konusunda yanıtlandı
Sanırım bu karara göre birşey yapılamıyor doğrumu anladım?

Çok
1 ay 4 gün önce #17072 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından intibak konusunda yanıtlandı
Danıştayın söz konusu kararına göre, lise mezunu olarak işe başlayıp 12/2'yi geçtikten sonra ticaret lisesini bitirenler için herhangi bir işlem yapılamayacağı anlaşılmakla birlikte, düşünceme göre lise mezunu olarak memuriyette bulunanlar daha sonra ticaret lisesini bitirdiklerinde, yeni eğitim seviyelerinin başlangıç derecesi esas alınarak memuriyetteki seviyelerinin belirlenmesi gerekir.
Ancak, kurumunuzun Danıştay kararında belirtilen yönde bir değerlendirme yapması durumunda, konu hakkında DPB den görüş istenmesini talep edebileceğiniz gibi, konuyu yargıya da taşımanız söz konusu olabilir. Dava açmanız durumunda, Danıştay kararına benzer bir sonuçla da karşılaşabileceğinizi bilmeniz gerekir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
1 ay 1 gün önce #17079 Yazan: Fatih03
Fatih03 tarafından intibak konusunda yanıtlandı
S.â arkadaşlar ben 1986 doğumluyum.2005 ihl mezunuyum. 2007 eylülde diyanette İmam Hatip olarak göreve başladım.İlk göreve hafız olmam hasebiyle 11/3 den başladım.2009 da onlisans 2013 te ise Lisans bitirdim.2014 de MEB e öğretmen olarak geçiş yaptım.Diyanette hafizliktan almış olduğum bir derece mebe geçince kademe durdurma oldu.3 yıl aynı kademede bekletildim.Yenilerde lise de hazırlık okuduğum için bir kademe almak için MEB e başvurdum fakat benim o kademeyi daha önce aldığımı söylediler. Allah aşkına benim şuan derece kadememin ne olması lazım beni bi aydinlatirsaniz çok memnun olurum. Selametle

Çok
1 ay 18 saat önce #17085 Yazan: kuzey
kuzey tarafından intibak konusunda yanıtlandı
Tüm memurlara verilen 1 derece ve imam hatipte fazladan okuduğunuz bir yıldan dolayı 1 kademe ilerlemesi de dikkate alındığında, ilave aldığınız başka bir kademe de yok ise, verdiğiniz bilgilere göre şu anda 5/2'de olmanız gerekir.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.663 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.