logo yeni

HİZMET BİRLEŞTİRME SSK PRİM İZNE ETKİSİ

Çok
2 yıl 7 ay önce #13347 Yazan: hero066
Memur olmadan önceki ssk primim emekli sandığına birleştirildiğinde yıllık izin süresinden yararlanabilirmiyim.ssk başlangıç 2001 emekli sandığı başlangıç 2010 teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 7 ay önce #13348 Yazan: papatya
papatya tarafından HİZMET BİRLEŞTİRME SSK PRİM İZNE ETKİSİ konusunda yanıtlandı

hero066 Yazan:: Memur olmadan önceki ssk primim emekli sandığına birleştirildiğinde yıllık izin süresinden yararlanabilirmiyim.ssk başlangıç 2001 emekli sandığı başlangıç 2010 teşekkürler.

Sayın HERO06,

Kamu kurumları dışında geçirilen sürelerin yıllık izinde değerlendirilmesi hususu, hizmet birleştirilmesi ile ilgili bir husus değildir. Hizmetlerin birleştirilmiş olması, o hizmetin mutlaka yıllık izin süresi hesabında değerlendrileceği anlamına gelmemektedir.
Kamu kurumlarında her statüde geçirilen hizmetler yıllık izin hesabında değerlendirilirken, özel sektörde geçen süreler ise ancak memuriyette değerlendirilmiş ise değerlendirildiği haliyle yıllık izin süresi hesabına dahil edilmektedir.

Görev yapmakta olduğunuz hizmet sınıfı ve özel sektör hizmetlerinizin niteleiği, bu hizmetlerin memuriyette değerlendirilip değerlendirilmeyeceği konusunda belirleyici olacaktır.
Ayrıntılı bilgi edinmeniz ve durumunuzu değerlendirmeniz için tıklayınız ....

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
2 yıl 7 ay önce #13352 Yazan: hero066
hero066 tarafından HİZMET BİRLEŞTİRME SSK PRİM İZNE ETKİSİ konusunda yanıtlandı
teşekkürler papatya

Çok
3 ay 2 hafta önce #16880 Yazan: Asil0743
Asil0743 tarafından HİZMET BİRLEŞTİRME SSK PRİM İZNE ETKİSİ konusunda yanıtlandı
cevapta açıklama kısmında bilgi verilen açıklama linkinde "Kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun (memur, işçi, sözleşmeli, 4/B, 4/C gibi) geçen sürelerin tamamı dahil edilir." ibaresi geçiyor ben 2 yıl önce hizmet birleştirme yaptım 2017 gün kamuda işçilik hizmetim vardı 2011 de memur oldum 2016 da 10 yılımı doldurduğum için izne faydası olacağı umuduyla hizmet birleştirdim fakat emekliye esasıma yansıyan hizmetlerim iznime hiçbir etki etmedi. vhki kadrom açıklamanızda her ne statüde olursa olsun izne yansır denmiş kamudaki hizmetler ama ben bunu belirterek verdiğim dilekçeme kamuda sözleşmeli ya da memur statüsünde olursanız yansır o yüzden yansıtılmadı dendi bu konuda yorumunuzu merak ediyorum. teşekkürler.

Çok
3 ay 2 hafta önce #16886 Yazan: papatya
papatya tarafından HİZMET BİRLEŞTİRME SSK PRİM İZNE ETKİSİ konusunda yanıtlandı
Sayın ASİL0743,
Yıllık izin süresinin hesabında esas alınan hizmet süreleri hesaplanırken, kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun (işçilik dahil) geçmiş bütün hizmet süreleri değerlendirilmektedir.
Yıllık izin hesabında esas alınacak sürelere ilişkin olarak 154 Seri No’lu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinde; “Yıllık izin sürelerinin hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet dikkate alınması” gerektiği belirtilmiştir.
Bu nedenle kamuda işçi olarak geçirilen sürelerin yıllık izin hesabına ilişkin hizmet süresine dahil edilmesi konusunda herhangi bir tereddüt bulunmamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
3 ay 2 hafta önce #16888 Yazan: Asil0743
Asil0743 tarafından HİZMET BİRLEŞTİRME SSK PRİM İZNE ETKİSİ konusunda yanıtlandı
teşekkürler fakat malesef izinlerime yansıtılmadı bu konuda ne yapabilirim.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.642 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.