logo yeni

ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR

Daha
2 yıl 7 ay önce - 2 yıl 7 ay önce #11499 yazan sc
sc konu oluşturdu: ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR
Pek çok kamu çalışanının istifade etmeyi düşündüğü ancak ücret uygulamasının yüksekliği nedeni ile öğrenince hemen vazgeçtiği Askerlik Borçlanması ülke gerçekleri ile örtüşür ve daha makul bir seviyeye indirilebilirse bir çok insan başvuru yapabilecek ve devletimizde kazançlı çıkabilecektir. İnanıyorum ki şuandaki kadük kalan Askerlik Borçlanması baş vuruları katlanacaktır. Bence bu husus değerlendirilmelidir.
Son Düzenleme: 2 yıl 7 ay önce yazan sc.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #11502 yazan semazen
semazen konu cevapladı: ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR
benimde borçlanma imkanım vardı ama araştırmamıştım rakamları biliyormusun?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce - 2 yıl 7 ay önce #11504 yazan sc
sc konu cevapladı: ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR
01.10.2008 tarihinden önceki memur askerlik borçlanmasını 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu’na tabi yapabiliyor. Memurun göreve giriş, derece, kademe ve ek göstergeleri ile emekli keseneğine esas aylığın hesabına ait tüm unsurlar dikkate alınıyor. Bu unsurlar toplamının başvuru tarihinde yürürlükte olan katsayı ile çarpımı sonunda bulunacak tutarlar esas alınarak yine o tarihteki kesenek ve karşılık oranlarına göre bir aylık olarak tesbit edilen miktarın borçlandırılacak olan ay sayısı ile çarpımı sonucunda toplam borç miktarı belirlenecektir.1 aylık askerlik borçlanma miktarı yaklaşık 500 ile 600 TL civarındadır. Bu rakamı borçlanacağınız ay sayısı ile çarparak toplam borçlanma miktarının hesaplayabilirsiniz. (yaklaşık olarak 600 x 18: 10.800 TL)
Son Düzenleme: 2 yıl 7 ay önce yazan sc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: keremcem

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #11534 yazan keremcem
keremcem konu cevapladı: ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR

sc yazan: 01.10.2008 tarihinden önceki memur askerlik borçlanmasını 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu’na tabi yapabiliyor. Memurun göreve giriş, derece, kademe ve ek göstergeleri ile emekli keseneğine esas aylığın hesabına ait tüm unsurlar dikkate alınıyor. Bu unsurlar toplamının başvuru tarihinde yürürlükte olan katsayı ile çarpımı sonunda bulunacak tutarlar esas alınarak yine o tarihteki kesenek ve karşılık oranlarına göre bir aylık olarak tesbit edilen miktarın borçlandırılacak olan ay sayısı ile çarpımı sonucunda toplam borç miktarı belirlenecektir.1 aylık askerlik borçlanma miktarı yaklaşık 500 ile 600 TL civarındadır. Bu rakamı borçlanacağınız ay sayısı ile çarparak toplam borçlanma miktarının hesaplayabilirsiniz. (yaklaşık olarak 600 x 18: 10.800 TL)

Teşekkürler değerli bir bilgi oldu benim için.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.522 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.