logo yeni

calisanlar2 copy

ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR

Çok
5 yıl 7 ay önce - 5 yıl 7 ay önce #11499 Yazan: sc
Pek çok kamu çalışanının istifade etmeyi düşündüğü ancak ücret uygulamasının yüksekliği nedeni ile öğrenince hemen vazgeçtiği Askerlik Borçlanması ülke gerçekleri ile örtüşür ve daha makul bir seviyeye indirilebilirse bir çok insan başvuru yapabilecek ve devletimizde kazançlı çıkabilecektir. İnanıyorum ki şuandaki kadük kalan Askerlik Borçlanması baş vuruları katlanacaktır. Bence bu husus değerlendirilmelidir.
Son Düzenleme: 5 yıl 7 ay önce Düzenleyen:sc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11502 Yazan: semazen
semazen tarafından ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR konusunda yanıtlandı
benimde borçlanma imkanım vardı ama araştırmamıştım rakamları biliyormusun?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce - 5 yıl 7 ay önce #11504 Yazan: sc
sc tarafından ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR konusunda yanıtlandı
01.10.2008 tarihinden önceki memur askerlik borçlanmasını 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu’na tabi yapabiliyor. Memurun göreve giriş, derece, kademe ve ek göstergeleri ile emekli keseneğine esas aylığın hesabına ait tüm unsurlar dikkate alınıyor. Bu unsurlar toplamının başvuru tarihinde yürürlükte olan katsayı ile çarpımı sonunda bulunacak tutarlar esas alınarak yine o tarihteki kesenek ve karşılık oranlarına göre bir aylık olarak tesbit edilen miktarın borçlandırılacak olan ay sayısı ile çarpımı sonucunda toplam borç miktarı belirlenecektir.1 aylık askerlik borçlanma miktarı yaklaşık 500 ile 600 TL civarındadır. Bu rakamı borçlanacağınız ay sayısı ile çarparak toplam borçlanma miktarının hesaplayabilirsiniz. (yaklaşık olarak 600 x 18: 10.800 TL)
Son Düzenleme: 5 yıl 7 ay önce Düzenleyen:sc
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: keremcem

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11534 Yazan: keremcem
keremcem tarafından ASKERLİK BORÇLANMASI DAHA MAKUL OLMALIDIR konusunda yanıtlandı

sc Yazan:: 01.10.2008 tarihinden önceki memur askerlik borçlanmasını 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu’na tabi yapabiliyor. Memurun göreve giriş, derece, kademe ve ek göstergeleri ile emekli keseneğine esas aylığın hesabına ait tüm unsurlar dikkate alınıyor. Bu unsurlar toplamının başvuru tarihinde yürürlükte olan katsayı ile çarpımı sonunda bulunacak tutarlar esas alınarak yine o tarihteki kesenek ve karşılık oranlarına göre bir aylık olarak tesbit edilen miktarın borçlandırılacak olan ay sayısı ile çarpımı sonucunda toplam borç miktarı belirlenecektir.1 aylık askerlik borçlanma miktarı yaklaşık 500 ile 600 TL civarındadır. Bu rakamı borçlanacağınız ay sayısı ile çarparak toplam borçlanma miktarının hesaplayabilirsiniz. (yaklaşık olarak 600 x 18: 10.800 TL)

Teşekkürler değerli bir bilgi oldu benim için.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.208 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.