logo yeni

Gelir uzmanı raportör görevlendirme

Daha
3 yıl 2 hafta önce #10653 yazan uzman58
uzman58 konu oluşturdu: Gelir uzmanı raportör görevlendirme
Merhaba arkdaşlar

Kadrom Gelir Uzmanı Kaymakam beni Tüketici hakem heyeti raportörü olarak görevlendirdi.Görevlendirme yetkisini tüketici yasasından almakta. Ancak il idare yasasında İlçedeki uzman ve fen memurlarının kendi işlerini aksatmamak koşuluyla görevlendirilebieceğini belirtmekte bu işten dolayı asli işimi yapamamaktayım.Kaymakamla görüşemiyorum.Bir dilekçe yazsam ters teper mi tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #10655 yazan semazen
semazen konu cevapladı: Gelir uzmanı raportör görevlendirme
Dilekçe ile görevlendirmenin iptal edilmesini istemende bir mahzur yok. Bu senin en doğal hakkın. Öte yandan faydası olacağını pek sanmıyorum ama reddedilsede bir kaybın olmaz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #10664 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Gelir uzmanı raportör görevlendirme
Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğine göre, tüketici hakem heyetinin oluşumunun sağlanamadığı yerlerde noksan üyelikler, devlet memurları arasından ilçelerde kaymakam tarafından görevlendirme yapılarak tamamlanır.

Kaymakamın amir statüsünde olması nedeniyle, yapılan görevlendirme aynı zamanda emir niteliği de taşımaktadır denilebilir. Memurlarında verilen emirleri yerine getirmeleri gerekmektedir. (kanunsuz emirler hariç)

Bu nedenle, kabul edilebilir bir mazerete istinaden görevi yapamayacağınızı ileri sürmeniz durumunda, yapacağınız başvuru üzerine görevlendirmenizin kaldırılabileceğini, ancak göreve karşı yapacağınız itiraz üzerine hakkınızda disiplin işlemleri başlatılması yoluna gidilmesinin de söz konusu olabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.370 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.