logo yeni

calisanlar2 copy

gih deki asil müdürün teknik hizmetlerde kullanımı

Çok
6 yıl 3 ay önce #9096 Yazan: Akbayır
GİH sınıfında asil müdürlük yapan mühendis,mimar vb. ünvanlı kişiler kurumun ihaleyle yükleniciye vermiş olduğu işlerde proje müellifi ve yapı denetim görevlisi olarak görev yapabilir mi (hakediş düzenleyebilir mi?)?Ayrıca inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgelerinde bulunan bu kısımlara imza atabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 3 ay önce #9097 Yazan: osman1
Genel İdare Hizmetleri sınıfında görev yapanlar, kadrolarının gereği olan işleri yaparlar. Eskiden yürüttükleri ya da kariyerleri ile ilgili mesleklerden dolayı kendilerine görev verilemez. Kısaca, kadroları için verilen görevler neyse onları yapmak zorundalar.

Tesrsinden alırsak. Kişi genel müdürlük yapmış görevden ayrılmış şimdi mühendis. Bu kişi mühendisin görevini yapacak genel müdürlerin yetki ve sorumluluğunda olan işleri yapamayacak.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 3 ay önce #9098 Yazan: Akbayır
öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.Benim de sizinle hem fikir olduğum bu konuyla ilgili yazılı (resmi) bir yazıyı nereden edinebilirim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 3 ay önce #9105 Yazan: papatya
Sayın AKBAYIR,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 45 inci maddesinde "Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz." denilmiştir.
Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil bir kadroda görev yapmakta iken, başka bir hizmet sınıfı kapsamındaki görevlerin memura gördürülmesinin, söz konusu maddeye göre mümkün olamayacağını düşünmekteyim.
Kurumunuz tarafından size gördürülen görevlerin Genel İdare Hizmetleri kapsamında olmaması durumunda, konu hakkında öncelikle kurumunuza müracaat ederek durumun düzeltilmesini isteyebilirsiniz. Çözüm bulamamanız durumunda ise gerek görürseniz idari yargıda dava konusu da edebilirsiniz.

Ayrıca, memurun bulunduğu sınıf dışında çalışması ile ilgili olarak memurunyeri.com'da yer alan ayrıntılı bir yazıdan yararlanabilirsiniz. Yazı ...

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.