logo yeni

calisanlar2 copy

EKPSS'de Çalışanlar Tercih Yapamayacak

Çok
6 yıl 7 ay önce - 6 yıl 7 ay önce #8310 Yazan: bababaris
Merhabalar, 2014 Ekpssye çalışanların girmesine izin verdiler hizmet sınıfı değişikliği veya unvan değişikliği yapmak şartıyla tercihte bulunulabilineceğini belirtmişlerdi. Şimdi ise yönetmelikte değişiklik yapıp bunun ortadan kaldırılacağı söyleniyor. Eğer dava açarsam tercih hakkıma tekrar kavuşabilir miyim?
Son Düzenleme: 6 yıl 7 ay önce Düzenleyen:bababaris

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #8313 Yazan: nazli
nazli tarafından EKPSS'de Çalışanlar Tercih Yapamayacak konusunda yanıtlandı
Girmediğiniz bir sınav sonucuna ilişkin tercih yapamazsınız . Ancak Yönetmelik değişir ve haklarınız etkilenirse dava açabilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #8314 Yazan: bababaris
bababaris tarafından EKPSS'de Çalışanlar Tercih Yapamayacak konusunda yanıtlandı
Sınava girdim. 91,28 aldım. Şu an Yhs personeliyim. Vhki veya düz memurluk yazmayı planlıyordum. Bu hakkımız elimizden alınırsa dava açabiliriz öyle mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce - 6 yıl 7 ay önce #8315 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından EKPSS'de Çalışanlar Tercih Yapamayacak konusunda yanıtlandı

bababaris Yazan:: Merhabalar, 2014 Ekpssye çalışanların girmesine izin verdiler hizmet sınıfı değişikliği veya unvan değişikliği yapmak şartıyla tercihte bulunulabilineceğini belirtmişlerdi. Şimdi ise yönetmelikte değişiklik yapıp bunun ortadan kaldırılacağı söyleniyor. Eğer dava açarsam tercih hakkıma tekrar kavuşabilir miyim?

Sayın bababaris
Bahsettiğiniz konudaki yönetmelik değişikliği zaten yapılmıştır. Bu değişikliğe göre EKPSS yönetmeliğinin 14 üncü maddesi şöyledir:
"Yerleştirme ve atama yapılmayacak haller
MADDE 14- (1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz."

Yani siz şu anda YH sınıfından hizmetli iseniz başka bir sınıftaki kadro için (vhki, memur) başvurabilirsiniz. Herhangi bir engel bulunmamaktadır. Yönetmelikte ki engel örneğin sizin hizmetli kadrosunda çalışırken başka bir kurumun hizmetli kadrosuna başvurmanız konusundadır.
Ayrıca bu konuda yeni bir yasak getiren yönetmelik değişikliği yapılacağını sanmıyorum, çünkü böyle bir değişiklik açıkça Anayasaya aykırı olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 6 yıl 7 ay önce Düzenleyen:Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #8322 Yazan: rene
rene tarafından EKPSS'de Çalışanlar Tercih Yapamayacak konusunda yanıtlandı
Normal kisiler icin boyle bir kisitlamaya gidilmez iken bizler icin boyle bir yaptirimin olmasi sacmaligin daniskasi. Tayin yasasi cikcak dediler ondan da haber yok. İki ayagimizi bir papuca soktular memleketimize gitmememiz icin ellerinden geleni yapiyolar.

All is Well

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.148 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.