logo yeni

Engelli Emekliliğnde 657-399 Arasında Fark Var mı

Çok
2 ay 6 gün önce #17065 Yazan: ahsener
2003 yılından beri kesintisiz ve 657 ye tabi olarak çalışıyorum. 2001 yılında alınmış %42 oranında sürekli raporum var. Aynı zamanda 3. derece vergi indiriminden de faydalanıyorum. Sanıyorum şu an için emekliliği hakediyorum. Bir KİT kuruluşuna nakil yoluyla geçersem 399'a tabi olarak çalışmak erken emeklilikle ilgili bir hak kaybı yaşamama neden olabilir mi? Aynı vergi indirim belgesini KİT kuruluşu da kabul eder mi? Bildiğim kadarıyla engellilik oranları zaman içinde değişti. Ben de sınırda bir oranla vergi indirimi almıştım. Kurum vergi indirim belgesini yenilemek ister mi, isterse, değişen rapor oranlarıyla vergi indirimi alamazsam ne olur? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 5 gün önce #17067 Yazan: osman1
657 sayılı Kanuna tabi memur veya 399 sayılı KHK eki 2 sayılı cetvele tabi sözleşmeli personel olmanız, emeklilik yönüyle herhangi farklı bir durum yaratmaz.
Raporunuz sürekli ise herhangi bir değişiklik olmayacak ise maliye bakanlığından aldığınız indirim de devam edecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahsener

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.572 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.