logo yeni

Emekli olabilir miyim?

Çok
2 ay 2 hafta önce #17025 Yazan: amiyane
Emekli olabilir miyim?, amiyane tarafından oluşturuldu
Iyi günler herkese.
Chron hastalığından dolayı %50 iki yıl süreli engelli raporum var.Ogretmenim. 2001 yılında göreve başladım ve yaklaşık 5950 gün prim gün sayım var. 1/3 undeyim. Şu an emekli olabilir miyim? Emekli olabilirsem maaş ve ikramiyem bugünün şartlarında yaklaşık ne kadar olur?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce #17031 Yazan: osman1
osman1 tarafından Emekli olabilir miyim? konusunda yanıtlandı
Raporunuzun 2 yıl süreli olması nedeniyle, emeklilik konusunda SGK'nın değerlendirmesi ve emeklilik için talep edebileceği rapor önem taşıyacaktır.
Ancak, %50 engelli olanların emekli olabilmesi için gerekli hizmet süresi şartını da taşıdığınız görülmektedir.
Öte yandan, 1/3 de 17 tam yıl hizmeti olan bir öğretmen 15 Aralık 2018 tarihinden önce emekli olduğunda, 2.343 TL emekli aylığı ve 57.158 TL emekli ikramiyesi alabilmektedir.

Çok
2 ay 2 hafta önce #17034 Yazan: amiyane
amiyane tarafından Emekli olabilir miyim? konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim ilginize

Çok
2 ay 1 hafta önce #17040 Yazan: yvz
yvz tarafından Emekli olabilir miyim? konusunda yanıtlandı
2000 yılı sigorta başlangıcım var 2009 yılında kamuda sözleşmeli memur olarak işe başladım 2011 yılında kadroya geçtim toplamda 1933 ssk ve2653 gün 4c pirimim var bu sene geçirdiğim göz rahatsızlığımdan dolayı ½56 özürlü raporum var ben erken emekli olabilirmiyim..

Çok
2 ay 1 hafta önce #17041 Yazan: nazli
nazli tarafından Emekli olabilir miyim? konusunda yanıtlandı
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenler,
Çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranının %50 ilâ %59 arasında olması durumunda, 5760 gün (16 yıl) prim ödenmiş ise emekli olabiliyorlar.

Çok
2 ay 1 hafta önce #17055 Yazan: levent emre
levent emre tarafından Emekli olabilir miyim? konusunda yanıtlandı
20.09.2000 tarihinde öğretmenliğe başladım.
26.01. 2017 tarihinde sürekli engelli raporu aldım.
1in 3 ündeyim ne zaman emekli olabilirim ve ne kadar maaş alabilirim
şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa oluşturma süresi: 0.567 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.