logo yeni

Engelli emeklilik

Daha
1 ay 1 gün önce #16228 yazan Nurdem
Nurdem konu oluşturdu: Engelli emeklilik
Merhabalar 1996 mart ayında sgk li olarak ise basladim 210 gun primim var.2001de memur oldum, 5 yil once yuzde 42 engelli raporu aldim.Emeklilikte ilk ise giris tarihimin ne kadar faydasi olacak sizce ne zaman emekli olabilirim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 1 gün önce #16229 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: Engelli emeklilik
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenlerden, çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranı %40 ilâ %49 arasında olanlar, 6480 gün (18 yıl) prim ödenmiş olmaları şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler.

Sigorta başlangıcınızın 1996 yılı olması ve memuriyet öncesi 210 günlük priminiz dikkate alındığında, memuriyette 17 yıl 5 aylık süresi tamamladığınızda (17 yıl 5 ay = 6270 gün) emekli aylığına hak kazanmanız mümkün olabilecektir.
Memuriyete başlama tarihinize göre, 17 yıl 5 aylık sürenin ne zaman dolacağını öğrenebilirsiniz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
1 ay 14 saat önce #16235 yazan Nurdem
Nurdem konu cevapladı: Engelli emeklilik
Çok teşekkürler Nilgün Hanım

Sayfa oluşturma zamanı: 0.347 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.